i

t

a

g

e

n

c

j

a

Poszukiwanie osób zaginionych dronem z kamerą termowizyjną

Poszukiwanie osób zaginionych kamerą termowizyjną to działalność polegająca na wykorzystaniu najnowszej technologii w celu ratowania życia osób zaginionych. Jesteśmy dwuosobową ekipą, która składa się z wykwalifikowanego operatora drona oraz obserwatora – osoby, która na specjalnie przygotowanych ekranach obserwuje obraz z drona w czasie rzeczywistym, co gwarantuje, że żaden szczegół nie umknie naszej uwadze.

Ta metoda jest skuteczna w szczególności w poszukiwaniu osób na otwartych terenach, polach, w lasach. Kamera termowizyjna pozwala na skuteczne wskazanie miejsca znajdywania się osoby, której temperatura ciała jest o wiele wyższa niż temperatura otaczających jej elementów. 

Realizacja usługi jest możliwa 24H/7, także w godzinach nocnych, co w przypadku poszukiwań osób, może okazać się sprawą życia lub śmierci.

Dron z kamerą termowizyjną wskaże miejsce przebywania poszukiwanej osoby

Dron z kamerą termowizyjną świetnie spisuje się w momencie, w którym poszukiwania naziemne nie zdały egzaminu. Dron może wskazać miejsce przebywania osoby zaginionej w przypadku, kiedy ekipa ratunkowa nie jest w stanie dotrzeć do danego miejsca na piechotę. Próbkę możliwości naszego sprzętu prezentuje film obok.

Dron już niejednokrotnie ratował ludzkie życie i liczymy na to, że statystyki te będą stale wzrastać, także dzięki naszej działalności. Poszukiwania, które odbywają się za pomocą drona są o wiele skuteczniejsze, pozwalają na o wiele szybsze przeczesywanie dużych terenów. 

Dron może wskazać źródło ciepła nawet w środku lasu czy na polu, dzięki czemu, skuteczność tej metody poszukiwania, szczególnie w warunkach nocnych jest wręcz nieoceniona.

Dron z kamerą termowizyjną jest także świetnym uzupełnieniem tradycyjnych poszukiwań służb ratunkowych, które bardzo często sięgają po tego typu technologie w ekstremalnie trudnych warunkach.

Samochód terenowy Off Road 4x4

Dron z kamerą termowizyjną spisuje się najlepiej na otwartych przestrzeniach, szczególnie w lasach czy innych trudno dostępnych miejscach. Nasza ekipa w pakiecie dysponuje samochodem terenowym Off Road 4×4, który w szybki sposób może dostać się do miejsca przebywania osoby poszukiwanej i udzielić pomocy.

W przypadku naszej firmy wynajmują Państwo usługę przeczesywania terenu za pomocą kamery termowizyjnej z operatorem drona, a także obserwatorem śledzącym na bieżąco podgląd na dużym ekranie wewnątrz samochodu, dzięki czemu każdy element, mogący świadczyć o przebywaniu w danym miejscu osoby poszukiwanej nie umknie uwadze operatora i obserwatora.

Ekipa poszukiwawcza działa szybko i sprawnie, co jest szczególnie ważne w przypadku poszukiwania zaginionej osoby.

Ponadto w odróżnieniu od służb, możemy pracować także w nocy, co zwiększa skuteczność poszukiwań.

FAQ

Zgodnie z podanym cennikiem, usługa wynajmu drona wraz z dwoma osobami obsługującymi plus samochód typu offroad to koszt 500 zł netto/godzinę. Do ceny należy doliczyć 23% VAT. Ponadto do ceny doliczamy koszty dojazdu.

Działamy na terenie całej Polski. Dojeżdżamy z centralnej części kraju (z Sochaczewa). Koszt dojazdu ustalany jest indywidualnie podczas kontaktu telefonicznego.

Jak najbardziej. Kamera termowizyjna świetnie spisuje się w nocy. Nasza ekipa działa 24 godziny na dobę/7 dni w tygodniu. Priorytetem dla nas jest odnalzienie i bezpieczeństwo osoby zaginionej.

Jeśli chodzi o działalność związaną z obsługą drona i samochodu – nie. Przyjeżdżamy w dwuosobowej ekipie, gdzie jedna z osób posiada uprawnienia operatora drona, natomiast druga osoba to kierowca i obserwator – podczas lotu dokładnie obserwuje teren na dużych ekranach w czasie rzeczywistym, co minimalizuje ryzyko pominięcia ważnych szczegółów. Jeśli osoba bliska zna bardzo dobrze teren, oczywiście informacje mogą przyspieszyć działania i odnalezienie zaginionej osoby.

W sprawach tego typu nigdy nie ma gwarancji. Z naszej strony możemy zagwarantować profesjonalne przeprowadzenie akcji z użyciem najnowszej generacji specjalistycznego sprzętu (drona) i środków transportu (samochód typu off road). 

Rozpocznij współpracę z profesjonalistami

POPROŚ O WYCENĘ