i

t

a

g

e

n

c

j

a

Usługi dronem

Usługi dronem, także z kamerą termowizyjną

Nasza firma realizuje profesjonalne usługi związane z przygotowywaniem materiałów fotograficznych i wideo z powietrza za pośrednictwem dronów. Dysponujemy także dronem z kamerą termowizyjną, który może pomóc w akcjach ratunkowych, np. przy poszukiwaniu osób zaginionych, ale też w bardzo wielu innych zastosowaniach.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z cennikiem i do kontaktu.

Usługi fotograficzne dronem

Kompleksowo przyjmujemy zlecenia z zakresu wszystkiego, co kojarzy Ci się z fotografowaniem z powietrza. Możemy zrealizować dla Ciebie niesamowite ujęcia w każdym miejscu. Możemy latać i zamontować podgląd na ziemi, aby kontrolować realizowane ujęcia. Jesteśmy dobrze zorientowani w działaniu w trudnych, zatłoczonych obszarach, takich jak Warszawa i inne miasta Polski. Jeśli uważasz, że potrzebujesz naszej pomocy i zdjęć z lotu ptaka, nie wahaj się i zadzwoń do nas.

W regularnych odstępach czasu możemy odwiedzać Twój plac budowy, aby sfotografować z powietrza kolejne etapy inwestycji. Unosząc się na żądanej wysokości i ustalonej pozycji GPS, każda wizyta na miejscu da ten sam widok, rejestrując różne fazy pod dokładnie tym samym kątem. Wykonujemy pojedyncze zdjęcia, duże panoramiczne pokrywające ogromne obszary z możliwością drukowania w dużej skali oraz interaktywne panoramy lotnicze 360 stopni.

Tworzenie stron internetowych www Gorzów Wielkopolski

Filmowanie z lotu ptaka

Nasze drony bez trudu wznoszą się na różne wysokości i rejestrują rzeczywistość. Wieloletnie doświadczenie w pilotowaniu dronami, testowaniu i obsłudze kamer oznacza, że przesuwamy granice, aby osiągnąć nowe dynamiczne filmowanie dronem z bliskiej odległości, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Możemy dodać twórczą swobodę, aby pomóc w osiągnięciu nowych możliwości w Twojej produkcji. Skontaktuj się teraz, aby omówić swoją sesję.

Nasz zespół ma doświadczenie w pracy z firmami każdej branży i realizujemy filmy dla różnych zastosowań.

Działamy bezpiecznie i profesjonalnie pod presją, aby osiągnąć dynamiczny, zbliżony do ziemi lot, idealny do śledzenia obiektów i poruszania się w ciasnych przestrzeniach, bez ograniczeń. Naszym celem jest utrzymanie kreatywnej wizji reżyserów, którzy mogą ściśle współpracować z naszymi technikami kamery w terenie.

Dron z kamerą termowizyjną - kiedy warto go użyć?

Jeśli chodzi o drony z kamerami termowizyjnymi ze względu na swoją cenę nie są zbyt powszechnymi sprzętami. A szkoda, bo mogą pomóc nawet uratować życie. Historia zna już niejeden przypadek, kiedy użycie drona uchroniło przed śmiercią wiele osób. Sprawdźmy w jakich sytuacjach dron z kamerą termowizyjną sprawdzi się najlepiej.

Poszukiwanie zaginionych osób

Drony z kamerami termowizyjnymi mają świetne osiągnięcia w znajdowaniu zaginionych osób; w wielu przypadkach, gdy przeszukania naziemne zakończyły się niepowodzeniem.

W jednym z przykładów policja  użyła drona, aby znaleźć zaginionego emeryta, którego życie było zagrożone.

Duży zespół naziemny został wysłany, aby przeszukać zalesiony obszar w pobliżu miejsca, w którym osoba była ostatnio widziana.

Dron, wyposażony w kamerę termowizyjną, został wysłany i przybył na miejsce zdarzenia około 30 minut później.

W ciągu godziny dron zlokalizował źródło ciepła na skraju zalesionego terenu.

Przy bliższym przyjrzeniu można było dostrzec sylwetkę osoby leżącej na ziemi.

Dron unosił się nad obszarem bezpośrednio nad nim, aby naprowadzać funkcjonariuszy na ziemi i mężczyzna został zlokalizowany.

W innym przypadku członkowie zespołu poszukiwawczo-ratowniczego, policji i straży pożarnej połączyli siły w poszukiwaniu zaginionego 88-letniego mężczyzny, który zaginął w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

O 23:00 dron zlokalizował go w wysokiej trawie na polu, w miejscu, które mogło być trudne do zlokalizowania przez poszukiwaczy pracujących tylko z podstawowymi informacjami, które mogli zebrać pieszo i samochodem.

To przykłady z życia, spoza granic Polski, ponieważ w naszym kraju tego typu technologie jeszcze raczkują. Chcemy to zmienić.

Gaszenie pożarów

Dron z kamerą termowizyjną to niezwykle przydatne narzędzie dla strażaków.

Ta technologia może przemykać przez dym i wykrywać gorące punkty, pomagając w zapewnieniu niezbędnej świadomości sytuacyjnej.

To z kolei kształtuje strategię wdrażania i poprawia bezpieczeństwo załogi.

Dla przykładu Londyńska Straż Pożarna pokazała, jak skuteczne może to być podczas dużego pożaru magazynu w Beckenham.

Wysłanie dronów z kamerami termowizyjnymi powyżej unoszącego się dymu, pozwoliło aby strażacy uzyskali dostęp do widoków z lotu ptaka w czasie rzeczywistym.

Dron pomógł monitorować zasięg pożaru.

Dron jednocześnie zapewnia widok z góry, a obraz termiczny daje wyraźniejszy wgląd w sytuację – pomagając strażakom przejrzeć dym i zidentyfikować kluczowe punkty zapalne.

Jasnoróżowe, pomarańczowe i czerwone obszary na obrazie termicznym ukazywały to, co LFB określił jako „głębokie ogniska ognia”, z którymi walczyły załogi.

Obrazowanie termiczne (na dronie) pomaga znaleźć trwały punkt zapalny, którego załogi na ziemi nie są w stanie zlokalizować.

Inspekcje infrastruktury

Jeśli chodzi o inspekcje obiektów użyteczności publicznej lub budynków, dron wyposażony w kamerę termowizyjną może być rewolucją.

Kamery termowizyjne pozwalają zobaczyć brakującą lub uszkodzoną instalację, wodę pod membranami dachowymi, zewnętrzne problemy elektryczne, uszkodzone okna i wiele innych problemów.

Drony termiczne umożliwiają również operatorom szybkie, łatwe i bezpieczne dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Drony z kamerami termowizyjnymi są również niezbędnym narzędziem do inspekcji paneli słonecznych.

Mogą być używane do identyfikacji wad produkcyjnych, pęknięć, wadliwych złączy i tymczasowego zacieniania.

I co najważniejsze: mogą zbierać te dane znacznie szybciej niż tradycyjne metody ręczne.

Jedno z badań wykazało, że drony zbierają dane ponad 50 razy szybciej niż metody ręczne. Ta zwiększona wydajność pomaga zwiększyć rentowność. Przydaje się to także w ocenie przenikania ciepła w budynkach itd.

Rolnictwo precyzyjne

Drony stały się kluczowym narzędziem w rolnictwie, pomagając identyfikować zmienność na polu, ulepszać praktyki rolnicze i optymalizować nakłady agronomiczne. Wyposażenie UAV w kamerę termowizyjną może przynieść wiele korzyści.

Na przykład optymalizację nawadniania można osiągnąć za pomocą obrazów termicznych do mapowania zmienności potencjału wody w terenie.

Kamery termowizyjne mogą być również używane do wykrywania  niedoboru wodnego w uprawach, ponieważ obciążona roślinność ma podwyższoną temperaturę.

Zwykle w przypadku rolnictwa teren jest skanowany za pomocą satelitów z kamerami wielospektralnymi i termowizyjnymi.

W rolnictwie precyzyjnym, ze względu na wymaganą wysoką rozdzielczość przestrzenną, drony są bardziej odpowiednimi platformami do skanowania niż satelity.

Oferują znacznie większą elastyczność w planowaniu misji niż satelity, a także są tańsze i szybsze we wdrażaniu.

Jak widzimy zastosowanie dronów z kamerą termowizyjną może być bardzo szerokie. Ważne, by dokładnie ocenić swoje potrzeby i nakreślić je nam. Resztą zajmiemy się my. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.

Rozpocznij współpracę z profesjonalistami

POPROŚ O WYCENĘ