i

t

a

g

e

n

c

j

a

Jak szybko wdrożyć Bootstrapa w swoich projektach?

Obecnie Bootstrap jest jednym z najpopularniejszych frameworków w społeczności programistów. Jedno z najprostszych dostępnych rozwiązań front-endowych metod programowania, Bootstrap umożliwia użytkownikom dostęp do wygodnych komponentów CSS i HTML dla formularzy, typografii, suwaków, nawigacji i wszystkiego , czego możesz potrzebować dla swojego projektu.

Bootstrap jest naturalnie dość szybkim rozwiązaniem programistycznym, ponieważ umożliwia dostęp do wszystkiego, czego potrzebujesz do tworzenia aplikacji w prostym środowisku. Możesz uzyskać dostęp do gotowych klas, zestawów i motywów zaraz po jego wdrożeniu i przyspieszyć pracę bez uszczerbku dla wydajności.

Nie oznacza to jednak, że od czasu do czasu nie innych sposobów na zwiększenie szybkości projektowania za pomocą Bootstrap. Dlatego dzisiaj przyjrzymy się niektórym rzeczom, które możesz zrobić, aby przyspieszyć rozwijanie projektu w oparciu o Bootstrap.

Wykorzystaj w pełni dostępne narzędzia

Zacznijmy od podstaw: jedną z rzeczy, które sprawiają, że Bootstrap jest tak skuteczny jako narzędzie programistyczne, jest możliwość dostępu do określonych narzędzi i usług, aby budowanie było bardziej wydajne. Im bardziej korzystasz z tych funkcji, tym lepiej szybko projektujesz niesamowite aplikacje.

Na przykład Task Runner to fantastyczny dodatek do strategii rozwoju Bootstrap. Za pomocą tych narzędzi możesz zautomatyzować zadania, takie jak kompilacja kodu lub przenoszenie kodu z Typescript do JavaScript. Ponadto wielu programistów korzysta z tych narzędzi podczas konfigurowania zadania, które jest uruchamiane za każdym razem, gdy określony plik jest modyfikowany, więc nie muszą przez cały czas ręcznie ponownie kompilować.

Najpopularniejszymi obecnie dostępnymi programami do uruchamiania zadań są Grunt JS i Gulp JS. Gulp jest oparty na Node.jS, a Grunt działa zgodnie ze swoim środowiskiem szablonowym.

Inne przydatne narzędzia, które możesz wypróbować, aby przyspieszyć proces tworzenia, to Sass lub Syntactically Awesome Style Sheets – język skryptowy preprocesora skompilowany w CSS, dzięki czemu możesz tworzyć lepsze arkusze stylów przy minimalnym wysiłku. Ponadto technologia Sass zmniejsza potrzebę powtórzeń, rozszerzając CSS za pomocą różnych metod, takich jak importy wbudowane, mapy zmiennych i zagnieżdżenia. Oznacza to, że możesz wprowadzać zmiany znacznie szybciej i podejmować większe ryzyko w swoich projektach.

Narzędzia takie jak BrowserSync JS zsynchronizują proces testowania przeglądarki, działając jako pośrednik między przeglądarką a serwerem. Korzystając z tego narzędzia, nie powinieneś ciągle naciskać przycisku odświeżania w przeglądarce podczas edytowania kodu, aby zobaczyć aktualizacje.

Poczuj się komfortowo ze Scaffolding i Kits

Front-endowy framework Bootstrap w dużej mierze opiera się na systemie siatki w ramach technologii, wyposażonym w funkcje, które pomagają programistom stworzyć responsywny układ. Dzięki temu systemowi siatki łatwiej jest stworzyć responsywne projekty, zanim zaczniesz kodować. W ten sposób wyprzedzasz proces kodowania i lepszy wgląd w to, dokąd powinna zmierzać treść.

System siatek Bootstrap jest dość elastyczny, dzięki czemu możesz zdefiniować zestaw wierszy podzielonych według każdej z sekcji w witrynie lub aplikacji. Najlepsze jest to, że każdą kolumnę można idealnie dopasować do szablonu.

Możesz jeszcze bardziej przyspieszyć proces rozwoju, po prostu uzyskując dostęp do istniejących motywów i zestawów UI z ekosystemu Bootstrap.

Zestawy Bootstrap to zestawy interfejsu użytkownika składające się z kolekcji elastycznych, atrakcyjnych i łatwych w użyciu komponentów i zasobów opartych na Bootstrap. Możesz łatwo podłączyć swoje rozwiązanie do swojej witryny i dostosować je na podstawie wymaganych wyników projektu. Składniki interfejsu użytkownika mogą obejmować takie elementy, jak formularze wejściowe, widżety, menu nawigacyjne i referencje. Kilka opcji obejmuje:

 • Pixel: Darmowy zestaw UI Bootstrap 5 z ponad 80 zakodowanymi komponentami UI, przykładowymi stronami i nie tylko, które pomogą Ci zaprojektować i zbudować stronę internetową, która ma sens dla Twoich projektów.
 • Fabrx: kompleksowy zestaw Bootstrap 5 z dostępem do ponad 500 responsywnych komponentów, ponad 250 modeli szkieletowych i wielu gotowych szablonów. Jest to płynnie zakodowane za pomocą CSS i HTML.
 • Material Design: Jeden z najpopularniejszych zestawów UI typu open source oparty na Bootstrap 5, to rozwiązanie ułatwia tworzenie komponentów opartych na projektowaniu materiałów za pomocą CSS, JS i HTML. W zestawie dostępnych jest już ponad 700 komponentów interfejsu użytkownika.

Eksperymentuj z motywami Bootstrap

Podobnie jak zestawy Bootstrap UI, motywy Bootstrap są gotowym do użycia pakietem kodu JavaScript, HTML i CSS wraz ze składnikami interfejsu użytkownika, składnikami stylu i układami stron. Zazwyczaj te motywy są przeznaczone dla określonego rodzaju aplikacji lub witryny. Jednak w większości wszystko jest tworzone dla Ciebie, abyś mógł później modyfikować elementy zgodnie ze swoimi wymaganiami.

Podczas gdy zestawy Bootstrap UI zapewniają wiele elementów kodowania i technologii, których możesz użyć podczas tworzenia i jak chcesz, motywy Bootstrap mają być rozwiązaniami typu plug-and-play. Zmodyfikujesz kilka składników i zasobów i jesteś gotowy do publikacji.

Bootstrap ma własny wybór dostępnych motywów , chociaż większość jest dostępna za dodatkową opłatą, więc warto wcześniej sprawdzić, co otrzymujesz. Jedną z dobrych opcji jest szablon Admin and Dashboard przeznaczony do tworzenia aplikacji do śledzenia takich rzeczy, jak analizy i informacje o witrynie.

Motyw HERE przychodzi z dostępem do wszystkich istotnych elementów bootstrap, a także wykresów Brite, wykresów Apex, wielu widżetów i ikon. Kilka alternatyw do wypróbowania to:

 • Spece: darmo Bootstrap 5 wielozadaniowy motyw z dostępem do twórczego, czysty i wysokiej jakości konstrukcja z trzech różnych odmianach Strona główna, więcej niż 100 elementów interfejsu użytkownika, a także w pełni reagującego układu.
 • Massive: wielozadaniowy CSS, HTML i JavaScript motyw featuring trendów i twórczy projekt, zbudowany w całości z Bootstrap 5, jak również ekosystem Sass.
 • Front: uniwersalny szablon responsywny premium . Otrzymasz sześć gotowych wersji demonstracyjnych, 16 stron docelowych i wiele innych różnych typów stron do sortowania.

Użyj konstruktora Bootstrap

Większość programistów woli kodować swoją aplikację lub stronę internetową całkowicie od podstaw za pomocą Bootstrap – głównie dlatego, że jest to łatwe do zrobienia. Istnieje jednak również szybsza alternatywna metoda, którą możesz również wziąć pod uwagę. Na przykład użycie konstruktora lub studia Bootstrap zmieni proces projektowania z konfiguracji na sztywno w bardziej wizualny i prosty proces.

Kreatory stron są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, przeznaczone zarówno do Internetu, jak i na komputery stacjonarne. Popularne opcje, takie jak Bootstrap studio, oferują funkcję przeciągania i upuszczania w celu tworzenia zawartości opartej na siatce, tworzenia komponentów i dostępu do szybkiego dodawania komponentów .

Kolejną zaletą korzystania z kreatora jest to, że zwykle możesz oczekiwać, że będzie dostępna najnowsza wersja Bootstrap, więc nie musisz stale aktualizować. Na przykład niektóre z najnowszych kreatorów stron oferujących dostęp do Bootstrap 5 obejmują:

 • Start-up : prosty kreator oparty na bootstrapie. Start-up umożliwia projektantom i programistom tworzenie witryn internetowych, aplikacji i stron docelowych za pomocą funkcji „przeciągnij i upuść”. Rozwiązanie jest kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami Retina i umożliwia łatwe eksportowanie.
 • Boostrap Build : Jest to prosta i skuteczna aplikacja typu bootstrap do prototypowania i projektowania wszelkiego rodzaju motywów i szablonów Bootstrap. Wbudowanych jest mnóstwo funkcji tworzenia motywów, a także podgląd na żywo, selektor kolorów, wyszukiwanie zmiennych i regulacja rozmiaru.
 • Mobirise darmowe i proste bootstrap budowniczy , to rozwiązanie koncentruje się na budowaniu różnych stron internetowych startowej.

Ciągle udoskonalaj swoje umiejętności

Bootstrap, podobnie jak wiele współczesnych narzędzi programistycznych i projektowych, stale się rozwija. Ponieważ wciąż pojawiają się nowe wersje i komponenty, ważne jest, aby mieć pewność co do opcji, które masz dla swojej witryny, aplikacji lub czegokolwiek innego, co możesz tworzyć.

Ciągłe sprawdzanie najnowszych samouczków i postów na oficjalnej stronie Bootstrap jest wyczerpujące ; o wiele łatwiej jest załatwić sprawy, gdy wiesz, jak wszystko działa. Dobrą wiadomością jest to, że wiele kursów i wskazówek dostępnych obecnie w Internecie jest bezpłatnych. Na przykład możesz uzyskać kurs przyspieszony dla początkujących na Bootstrap 5 lub znaleźć kolekcję niektórych z najpopularniejszych kursów przyspieszonych tutaj .

Warto również śledzić najnowsze wiadomości publikowane przez zespół Bootstrap, aby uzyskać wyobrażenie o wszelkich nowych funkcjach, których możesz potrzebować nauczyć się podczas pracy nad swoimi kompilacjami. Jeśli korzystasz z narzędzi, o których wspomnieliśmy powyżej, takich jak Sass, koniecznie sprawdź najnowsze aktualizacje dla nich – wiele narzędzi dostępnych dla Bootstrap również otrzyma aktualizacje.

Jeśli naprawdę nie masz pojęcia o swoich nowych funkcjach Bootstrap, możesz odwiedzić witryny takie jak Udemy, które oferują szczegółowe przewodniki dla początkujących . Chociaż za cały kurs jest dołączona opłata, dowiesz się, jak tworzyć różne projekty w Bootstrap, co może zwiększyć Twoją wydajność w późniejszym rozwoju.

Kiedy uczysz się, jak opanować rozwój Bootstrap, staraj się nie nakładać zbyt wiele na talerz na raz. Jeśli zdecydujesz się pracować z prekompilowanym pakietem do pobrania dla Bootstrap, warto mieć dostęp tylko do określonych aspektów biblioteki, których potrzebujesz w danym momencie.

Zacznij od prostych narzędzi, takich jak bootstrap-reboot.min.css, aby zresetować CSS w swoim projekcie, lub uzyskaj dostęp do łatwego w użyciu systemu grid na bootstrap-grid.min.css. Nie musisz mieć dostępu do wszystkich frameworków i uczyć się ich jednocześnie.

Pamiętaj o podstawach

Wreszcie, wszystkie aspekty rozwoju Bootstrapa stają się znacznie łatwiejsze, gdy zaczynasz myśleć o zostaniu lepszym koderem. Oprócz powyższych punktów, optymalizacja witryny w dowolnym środowisku nadal oznacza uwzględnienie odpowiednich technik wydajności front-end, do których można uzyskać dostęp dla dowolnej witryny.

Chociaż skupienie się na prawidłowym UX za pomocą kompilacji bootstrap może początkowo wydłużyć proces rozwoju, oznacza to również, że mniej prawdopodobne jest, że będziesz musiał wracać do swojej witryny i wprowadzać zmiany w przyszłości. Powinno to oznaczać, że możesz poświęcić mniej czasu na rozwój projektu, a więcej na optymalizację doświadczenia.

Na przykład nadal powinieneś:

 • Używaj szczupłego JavaScript i CSS: Pamiętaj, że każdy znak w Twoim kodzie będzie miał wpływ na ostateczną wagę Twojej strony internetowej. Czyste i zwięzłe JS i CSS mogą być trudne do opanowania, ale jest to coś, do czego musisz dążyć w większości swoich projektów. Dobre praktyki CSS zazwyczaj polegają na pozbywaniu się nieużywanych selektorów tam, gdzie to możliwe, i powielaniu kodu, nadmiernie zagnieżdżonych regułach i zdezorganizowanej zawartości. Przewodniki po stylach często mogą być tutaj pomocne. Możesz także uzyskać dostęp do funkcji, takich jak JS Lint i CSS lint, aby wyczyścić również swój kod.
 • Zminimalizuj kod JS i CSS: niezbędnym krokiem w optymalizacji witryny jest ograniczenie liczby żądań HTTP, które witryna wysyła do renderowania treści. Każda podróż do serwera iz powrotem zajmuje więcej czasu, co ma negatywny wpływ na wrażenia użytkownika. Zminimalizowanie dokumentu pomoże Ci utrzymać małe rozmiary plików i zmniejszyć liczbę żądań HTTP.
 • Zmniejsz rozmiary obrazów: najważniejszą częścią Twojej witryny są zwykle pliki graficzne. Jednak swoją rolę odegrają również pliki wideo i audio. Upewnij się, że zawsze używasz właściwego obrazu lub typu pliku dla każdego zadania i wyciskaj dodatkowe bajty z obrazów, gdzie tylko możesz, dzięki kompresji.

Chociaż wspaniale jest szybko wykonać projekt programistyczny, nie śpiesz się aż za bardzo i nie zapomnij o istotnych elementach, które wpływają na kształt projektu. Przecież chcesz, aby Twój projekt działał idealnie – nawet jeśli szybko go rozwijasz.

Przyspieszenie pracy dzięki Bootstrap

Bootstrap to fantastyczne, szybkie rozwiązanie do tworzenia wszelkiego rodzaju niesamowitych stron internetowych, aplikacji i projektów. Jednak nauczenie się, jak prawidłowo korzystać ze wszystkich funkcji i składników środowiska Bootstrap, może zapewnić większe prawdopodobieństwo przyspieszenia procesu rozwoju. Powyższe wskazówki pozwolą Ci odkryć wszystkie zalety front-endowego frameworka Bootstrap.

Pamiętaj, postaraj się znaleźć odpowiednią równowagę między przyspieszeniem procesu rozwoju, a utrzymaniem wysokiego poziomu jakości. Czas zaoszczędzony na początkowym rozwoju na niewiele się zda, jeśli będziesz musiał wrócić i wprowadzić dodatkowe poprawki później. Dlatego skup się na tym, aby wszystko było dobrze za pierwszym razem, ale korzystaj z narzędzi i szablonów, które pomogą Ci, kiedy tylko możesz. Im więcej pracujesz nad Bootstrapem, tym lepsze będą Twoje projekty.

Przeczytaj także

Najlepsze wtyczki do WordPressa – Luty 2021
Paradoks Webdesignera: uproszczenie projektu jedną z najtrudniejszych czynności
Tylko jeden nagłówek H1 na stronie? Niekoniecznie!
#PoznajKlienta: Regenerica – medycyna estetyczna
8 trendów w SEO i pozycjonowaniu, które będą królować w 2021 roku
Co będzie zawarte w kolejnej aktualizacji Ethereum?
Google wdraża aktualizację algorytmów. Zauważamy wahania pozycji
Dziś Dzień Singla! 8 najlepszych aplikacji randkowych w 2023 roku
Jaką domenę wybrać dla swojej strony? Obalamy 7 mitów na temat domen
Jak zrobić serduszko walentynkowe w HTML/CSS?
Przyszłość e-commerce: jakie nowe technologie zmieniają rynek?
30 świetnych przykładów zastosowania CSS do tworzenia ciekawych animacji na Twojej stronie www

POPROŚ O WYCENĘ