+48 690 447 500

Najlepsze przeglądarki dla programistów

7 najlepszych przeglądarek dla programistów w 2021 roku

Wraz z powszechną akceptacją nowtych standardów internetowych i wynikającym z tego wycofaniem niektórych funkcji, nastąpiła zauważalna zmiana na rynku przeglądarek. Skupiono się na prywatności, szybkości i narzędziach programistycznych, które oferują poszczególne produkty.

Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, naprawdę powinieneś testować je na każdej przeglądarce i urządzeniu, które tylko masz dostępne; prawdopodobnie już to robisz, używając aplikacji takiej jak LambdaTest lub BrowserStack .

Testując kontrolę jakości, prawdopodobnie pracujesz według udziału w rynku: zaczynając od Safari na urządzeniach mobilnych, Chrome na komputerach stacjonarnych i schodząc do Opery i Yandax; oczywiście podczas testowania najbardziej frapuje nas ta przeglądarka, która ma najwięcej użytkowników.

Ale zanim dojdziesz do etapu kontroli jakości, istnieje wiele przeglądarek zaprojektowanych do wspierania rozwoju Twojej strony www. Przeglądarki, które oferują narzędzia, zwłaszcza dla programistów front-end, które pomagają w pisaniu przejrzystego kodu i przyspieszają rozwój. Oto najlepsze przeglądarki do tworzenia stron internetowych w 2021 roku:

1. Przeglądarka LT

LT Browser to aplikacja dla twórców stron internetowych od LambdaTest. Podobnie jak wiele aplikacji w tej klasie, oferuje równoległe porównania witryny w różnych rzutniach. Dodatkowo przeglądarka LT posiada szereg cech, które ją wyróżniają.

Oprócz podglądu stron internetowych, LT Browser oferuje narzędzia programistyczne, które mogą konkurować z Chrome, co jest przydatne, jeśli chcesz zobaczyć, jak zmiany na różnych urządzeniach wpływają na wyniki Lighthouse. Przeglądarka LT obsługuje również ponowne ładowanie w czasie rzeczywistym, co oznacza, że ​​kiedy wprowadzasz zmiany w kodzie, nie musisz naciskać „odśwież”, po prostu okna ekranu są ładowane ponownie — to zaskakujące, jak bardzo oszczędza czas ta prosta funkcja.

LT Browser za darmo .

2. Firefox

Najlepszą konwencjonalną przeglądarką do tworzenia stron internetowych w 2021 r. jest wersja deweloperska przeglądarki Mozilla Firefox .

Standardowa edycja Firefoksa to doskonała przeglądarka, pełna funkcji i skoncentrowana na prywatności. Wersja deweloperska dodaje do tego zestaw narzędzi skierowanych do programistów. Narzędzia do debugowania CSS i JavaScript są doskonałe, a narzędzia Grid nie mają sobie równych w kodowaniu układów z CSS Grid.

Program Firefox Developer można pobrać bezpłatnie .

3. Polypane

Polypane to jedna z nowej generacji przeglądarek internetowych, które są zdecydowanie przeznaczone do pomocy programistycznej, a nie przeglądania Pudelka. Polypane umożliwia porównywanie różnych rzutni i platform, umieszczając je obok siebie. Interakcje, takie jak przewijanie, są synchronizowane.

Polypane idzie o krok dalej niż wiele aplikacji przeglądarkowych w tej klasie, wyświetlając podglądy w mediach społecznościowych. Ma nawet zestaw narzędzi ułatwień dostępu, w tym kilka przydatnych symulatorów.

Polypane ma 14-dniowy bezpłatny okres próbny, a plany zaczynają się od 8 USD miesięcznie .

4. Blisk

Blisk to kolejna przeglądarka dla programistów, która umożliwia ułożenie kolekcji rzutni w jednej aplikacji. URL i przewijanie są zsynchronizowane, dzięki czemu testowanie interakcji i animacji jest bezproblemowe.

Blisk to świetna zabawa i świetny podgląd responsywnego projektu. Ale uważaj, zsynchronizowane rzutnie mogą być uzależniające i łatwo jest ustawić przeglądarki i dać się zahipnotyzować zsynchronizowanym ruchem; będziesz potrzebować bardzo dużego ekranu, aby w pełni wykorzystać Blisk.

Plany Blisk zaczynają się od 9,99 USD miesięcznie .

5. Sizzy

Sizzy to kolejna aplikacja, która umożliwia jednoczesne wyświetlanie wielu rzutni. Ma również zsynchronizowane interakcje i podobnie jak wiele konkurencyjnych aplikacji, Sizzy umożliwia zrzut ekranu z różnych widoków.

Sizzy zawiera również bardzo sprytne narzędzie do zsynchronizowanej inspekcji, dzięki czemu możesz skupić się na poszczególnych elementach w różnych rzutniach. Jest to doskonała opcja do debugowania, szczególnie jeśli zagłębiasz się w czyjś kod.

Sizzy ma 14-dniowy bezpłatny okres próbny, a płatne plany zaczynają się od 7,15 USD miesięcznie .

6. Brave

Brave to przeglądarka ukierunkowana na prywatność, która działa do trzech razy szybciej niż Chrome. Jeśli jesteś osobą, która w większości witryn nie zgadza się z szybkością renderowania, Brave może być dla Ciebie.

Główną zaletą Brave dla programistów jest to, że obsługuje rozszerzenia Chrome przy zachowaniu prywatności — może nawet uzyskać dostęp do sieci za pomocą Tora, jeśli prosty tryb prywatności nie jest dla Ciebie wystarczający. Istnieją setki przydatnych rozszerzeń Chrome, a jeśli unikasz Chrome ze względu na obawy dotyczące prywatności, Brave rozwiąże Twój problem.

Brave jest również pionierem nowego systemu zarabiania na witrynach, umożliwiającego widzom dawanie napiwków witrynom, a wkrótce także kontrolę dystrybucji przychodów z reklam.

Brave można pobrać bezpłatnie .

7. Chrome

Może to być nudne, ale Chrome jest nadal najpopularniejszą przeglądarką na świecie od Stanów Zjednoczonych po Chiny. Tam, gdzie kiedyś witryny były „najczęściej oglądane w IE”, Chrome jest teraz domyślnym przeglądarką internetową.

Bez względu na projektowaną witrynę, musi ona działać dobrze w Chrome.

Oprócz tego, że są punktem odniesienia dla renderowania stron, narzędzia dla programistów Chrome to najprostszy sposób na uzyskanie dostępu do wyników Lighthouse, co pomaga śledzić problemy, które mogą Cię powstrzymywać w wynikach wyszukiwania Google.

Chrome można pobrać bezpłatnie .

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Planer słów kluczowych

19 najlepszych alternatyw dla Google Keyword Planner

Szukasz dobrej alternatywy dla Planera słów kluczowych Google? Oto 19 narzędzi, których możesz użyć, aby znaleźć propozycje słów kluczowych i prognozy liczby  wyszukiwań na dane słowo. …

Czytaj dalej →
Alternatywy dla Wordpressa

Najlepsze alternatywy dla WordPressa

Istnieją miliony fanów WordPressa. I nic dziwnego: oferuje dużą różnorodność motywów i wtyczek, jest elastyczny i bardzo łatwy w użyciu. Dlatego zasilają aż 40% wszystkich stron internetowych. Jednak …

Czytaj dalej →
Najpopularniejsze języki programowania 2021

10 najpopularniejszych języków programowania

Nie ma wątpliwości, że programowanie to teraz bardzo opłacalne zajęcie. US Bureau of Labor Statistics przewiduje 21-procentowy wzrost zapotrzebowania na tego rodzaju specjalistów do 2028 …

Czytaj dalej →
Wtyczki bezpieczeństwo Wordpress

11 najważniejszych wtyczek WordPress pod kątem bezpieczeństwa

Chociaż zabezpieczenia WordPressa wykraczają daleko poza same wtyczki, nadal są ważnym narzędziem do utrzymywania Twojej witryny w ryzach. Jednak wybór najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress może …

Czytaj dalej →
Płatne motywy Wordpress

Czy motywy premium do WordPressa są warte swojej ceny?

Korzyści i zalety wyboru motywów WordPress Premium Najlepsze rzeczy w życiu nie zawsze są darmowe …. Motywy WordPress to jedna z tych rzeczy. “Czekaj, co? Myślałem, że jedną z …

Czytaj dalej →
Wady i zalety hostingu współdzielonego

Wady i zalety współdzielonego hostingu

Zanim podejmiesz decyzję o użyciu lub odrzuceniu korzystania z opcji hostingu współdzielonego, ważne jest, aby zrozumieć zarówno zalety, jak i wady tej usługi. Najrozsądniejsza opcja …

Czytaj dalej →
Katalog stron

Informujemy, że na tej stronie korzystamy z “ciasteczek” – plików cookies. Więcej informacji w Polityce prywatności.