Najlepsze przeglądarki dla programistów

7 najlepszych przeglądarek dla programistów w 2022 roku

Wraz z powszechną akceptacją nowtych standardów internetowych i wynikającym z tego wycofaniem niektórych funkcji, nastąpiła zauważalna zmiana na rynku przeglądarek. Skupiono się na prywatności, szybkości i narzędziach programistycznych, które oferują poszczególne produkty.

Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, naprawdę powinieneś testować je na każdej przeglądarce i urządzeniu, które tylko masz dostępne; prawdopodobnie już to robisz, używając aplikacji takiej jak LambdaTest lub BrowserStack .

Testując kontrolę jakości, prawdopodobnie pracujesz według udziału w rynku: zaczynając od Safari na urządzeniach mobilnych, Chrome na komputerach stacjonarnych i schodząc do Opery i Yandax; oczywiście podczas testowania najbardziej frapuje nas ta przeglądarka, która ma najwięcej użytkowników.

Ale zanim dojdziesz do etapu kontroli jakości, istnieje wiele przeglądarek zaprojektowanych do wspierania rozwoju Twojej strony www. Przeglądarki, które oferują narzędzia, zwłaszcza dla programistów front-end, które pomagają w pisaniu przejrzystego kodu i przyspieszają rozwój. Oto najlepsze przeglądarki do tworzenia stron internetowych w 2021 roku:

1. Przeglądarka LT

LT Browser to aplikacja dla twórców stron internetowych od LambdaTest. Podobnie jak wiele aplikacji w tej klasie, oferuje równoległe porównania witryny w różnych rzutniach. Dodatkowo przeglądarka LT posiada szereg cech, które ją wyróżniają.

Oprócz podglądu stron internetowych, LT Browser oferuje narzędzia programistyczne, które mogą konkurować z Chrome, co jest przydatne, jeśli chcesz zobaczyć, jak zmiany na różnych urządzeniach wpływają na wyniki Lighthouse. Przeglądarka LT obsługuje również ponowne ładowanie w czasie rzeczywistym, co oznacza, że ​​kiedy wprowadzasz zmiany w kodzie, nie musisz naciskać „odśwież”, po prostu okna ekranu są ładowane ponownie — to zaskakujące, jak bardzo oszczędza czas ta prosta funkcja.

LT Browser za darmo .

2. Firefox

Najlepszą konwencjonalną przeglądarką do tworzenia stron internetowych w 2021 r. jest wersja deweloperska przeglądarki Mozilla Firefox .

Standardowa edycja Firefoksa to doskonała przeglądarka, pełna funkcji i skoncentrowana na prywatności. Wersja deweloperska dodaje do tego zestaw narzędzi skierowanych do programistów. Narzędzia do debugowania CSS i JavaScript są doskonałe, a narzędzia Grid nie mają sobie równych w kodowaniu układów z CSS Grid.

Program Firefox Developer można pobrać bezpłatnie .

3. Polypane

Polypane to jedna z nowej generacji przeglądarek internetowych, które są zdecydowanie przeznaczone do pomocy programistycznej, a nie przeglądania Pudelka. Polypane umożliwia porównywanie różnych rzutni i platform, umieszczając je obok siebie. Interakcje, takie jak przewijanie, są synchronizowane.

Polypane idzie o krok dalej niż wiele aplikacji przeglądarkowych w tej klasie, wyświetlając podglądy w mediach społecznościowych. Ma nawet zestaw narzędzi ułatwień dostępu, w tym kilka przydatnych symulatorów.

Polypane ma 14-dniowy bezpłatny okres próbny, a plany zaczynają się od 8 USD miesięcznie .

4. Blisk

Blisk to kolejna przeglądarka dla programistów, która umożliwia ułożenie kolekcji rzutni w jednej aplikacji. URL i przewijanie są zsynchronizowane, dzięki czemu testowanie interakcji i animacji jest bezproblemowe.

Blisk to świetna zabawa i świetny podgląd responsywnego projektu. Ale uważaj, zsynchronizowane rzutnie mogą być uzależniające i łatwo jest ustawić przeglądarki i dać się zahipnotyzować zsynchronizowanym ruchem; będziesz potrzebować bardzo dużego ekranu, aby w pełni wykorzystać Blisk.

Plany Blisk zaczynają się od 9,99 USD miesięcznie .

5. Sizzy

Sizzy to kolejna aplikacja, która umożliwia jednoczesne wyświetlanie wielu rzutni. Ma również zsynchronizowane interakcje i podobnie jak wiele konkurencyjnych aplikacji, Sizzy umożliwia zrzut ekranu z różnych widoków.

Sizzy zawiera również bardzo sprytne narzędzie do zsynchronizowanej inspekcji, dzięki czemu możesz skupić się na poszczególnych elementach w różnych rzutniach. Jest to doskonała opcja do debugowania, szczególnie jeśli zagłębiasz się w czyjś kod.

Sizzy ma 14-dniowy bezpłatny okres próbny, a płatne plany zaczynają się od 7,15 USD miesięcznie .

6. Brave

Brave to przeglądarka ukierunkowana na prywatność, która działa do trzech razy szybciej niż Chrome. Jeśli jesteś osobą, która w większości witryn nie zgadza się z szybkością renderowania, Brave może być dla Ciebie.

Główną zaletą Brave dla programistów jest to, że obsługuje rozszerzenia Chrome przy zachowaniu prywatności — może nawet uzyskać dostęp do sieci za pomocą Tora, jeśli prosty tryb prywatności nie jest dla Ciebie wystarczający. Istnieją setki przydatnych rozszerzeń Chrome, a jeśli unikasz Chrome ze względu na obawy dotyczące prywatności, Brave rozwiąże Twój problem.

Brave jest również pionierem nowego systemu zarabiania na witrynach, umożliwiającego widzom dawanie napiwków witrynom, a wkrótce także kontrolę dystrybucji przychodów z reklam.

Brave można pobrać bezpłatnie .

7. Chrome

Może to być nudne, ale Chrome jest nadal najpopularniejszą przeglądarką na świecie od Stanów Zjednoczonych po Chiny. Tam, gdzie kiedyś witryny były „najczęściej oglądane w IE”, Chrome jest teraz domyślnym przeglądarką internetową.

Bez względu na projektowaną witrynę, musi ona działać dobrze w Chrome.

Oprócz tego, że są punktem odniesienia dla renderowania stron, narzędzia dla programistów Chrome to najprostszy sposób na uzyskanie dostępu do wyników Lighthouse, co pomaga śledzić problemy, które mogą Cię powstrzymywać w wynikach wyszukiwania Google.

Chrome można pobrać bezpłatnie .

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
image source - https://pixabay.com/photos/cryptocurrency-money-ethereum-3424785/

Co będzie zawarte w kolejnej aktualizacji Ethereum?

Fuzja Ethereum była ważnym momentem w planie działania. Ale co będzie związane z przyszłymi aktualizacjami? Czytaj.   W połowie września została wprowadzona aktualizacja The Merge, …

Czytaj dalej →

Dlaczego WordPress jest tak popularny?

WordPress to popularny, otwarty system zarządzania treścią (CMS) używany do tworzenia i zarządzania stronami internetowymi. Został on stworzony w 2003 roku i od tego czasu …

Czytaj dalej →
Plusy i minusy wyboru Wordpress

Plusy i minusy posiadania strony na WordPress

Na początku w 2003 roku WordPress był tylko platformą do blogowania – teraz jest to największy CMS na rynku. Obsługując ponad 40% stron internetowych, WordPress …

Czytaj dalej →

Jak zaprojektować stronę internetową MVP?

Nauka projektowania strony internetowej lub witryny MVP może być jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić jako twórca witryn w dzisiejszym cyfrowym świecie. W szybko …

Czytaj dalej →
Joomla czy Wordpress

Joomla czy WordPress – który CMS jest lepszy?

Próbujesz wybrać między Joomla a WordPressem dla swojej następnej witryny? Chociaż istnieje mnóstwo dobrych powodów, aby korzystać z WordPressa , zdajemy sobie sprawę, że WordPress nie jest jedynym systemem …

Czytaj dalej →
Pozycjonowanie czy Google Ads?

Pozycjonowanie (SEO) czy Google Ads (Adwordsy). Co wybrać?

Porównywanie SEO lub Google Ads, wcześniej znanych jako Adwords, jest jak porównywanie jabłek z pomarańczami – oba pomagają wprowadzić Twoją markę w SERP przed potencjalnymi …

Czytaj dalej →
Katalog stron