i

t

a

g

e

n

c

j

a

11 najważniejszych wtyczek WordPress pod kątem bezpieczeństwa

Wtyczki bezpieczeństwo Wordpress

Chociaż zabezpieczenia WordPressa wykraczają daleko poza same wtyczki, nadal są ważnym narzędziem do utrzymywania Twojej witryny w ryzach. Jednak wybór najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress może być trudny, zwłaszcza że jest ich tak wiele do wyboru.

Mając to na uwadze, szeroka gama dostępnych opcji oznacza, że ​​możesz dostosować funkcje bezpieczeństwa swojej witryny do swoich konkretnych potrzeb. Po zapoznaniu się z niektórymi z najpopularniejszych i najskuteczniejszych wtyczek na rynku możesz podjąć świadomą decyzję, których użyć.

W tym poście przedstawimy Ci 11 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress, które warto rozważyć. Następnie przedstawimy kilka wskazówek, jak wybrać najlepsze opcje dla Twojej witryny. Zanurzmy się!

11 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress w 2021 roku

Naszym zdaniem są to 11 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa dostępnych dla WordPressa.

1. Sucuri Secrity

Sucuri Security — audyt, skaner złośliwego oprogramowania i wzmacnianie bezpieczeństwaSucuri Security — audyt, skaner złośliwego oprogramowania i wzmacnianie bezpieczeństwa

Autorzy: Sucuri Inc.

Aktualna wersja: 1.8.27

Ostatnia aktualizacja: 26 lipca 2021

sucuri-scanner.1.8.27.zip

Zacznijmy od kilku dobrze znanych nazw w zabezpieczeniach WordPressa. Sucuri Security ma reputację jednej z najlepszych i najbardziej wszechstronnych wtyczek na rynku, jeśli chodzi o ochronę Twojej witryny. Oferuje:

 • Audyt aktywności
 • Monitorowanie plików
 • Skanowanie złośliwego oprogramowania  (skanowanie front-end w celu skanowania bezpłatnego lub na poziomie serwera w wersji premium)
 • Powiadomienia dotyczące bezpieczeństwa
 • Zapora aplikacji internetowej (WAF) (tylko wersja premium)

Większość z tych usług jest bezpłatna. Aby jednak uzyskać dostęp do funkcji, takich jak zapora sieciowa, obsługa SSL i inne, potrzebujesz płatnego konta Sucuri . Możesz uzyskać ograniczony dostęp do zapory za 9,99 USD miesięcznie lub dostęp do pełnej platformy Sucuri za 199,99 USD rocznie.

2. Wordfence Security

Innym faworytem, ​​jeśli chodzi o wszystkie wtyczki zabezpieczające, jest Wordfence Security. Oferuje podobne funkcje do Sucuri, w tym:

 • WAF, który blokuje złośliwy ruch, zanim zaatakuje Twoją witrynę
 • Skanowanie złośliwego oprogramowania w celu sprawdzenia plików, wtyczek i motywów przed ich przesłaniem
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) i ograniczenia logowania w celu zapobiegania atakom typu brute force
 • Monitorowanie ruchu na żywo i analiz w czasie rzeczywistym

Dodatkowo Wordfence jest łatwy w użyciu i stosunkowo niedrogi. Wszystkie wymienione powyżej funkcje – w tym WAF – są bezpłatne. Wersja premium tej wtyczki oferuje częstsze skanowanie, ochronę przed spamem i inne zaawansowane funkcje za 99 USD rocznie.

3. MalCare

Następnie mamy najwyższej klasy skaner i narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania . MalCare Security to jedyne narzędzie, które udostępniliśmy, które może pomóc w oczyszczeniu się po ataku  za pomocą jednego kliknięcia, chociaż do tego potrzebna jest wersja premium. Jego cechy to:

 • Ochrona firewall
 • Zdalne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, które nie przeciąży Twojego serwera
 • Usuwanie złośliwego oprogramowania jednym kliknięciem
 • Narzędzia dla programistów, w tym white labeling i raporty klientów

Skanowanie podstawowe jest dostępne za darmo, ale będziesz potrzebować  wersji premium, aby korzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak białe etykiety i usuwanie złośliwego oprogramowania jednym kliknięciem. Licencje zaczynają się od 99 USD rocznie.

4. iThemes Security

iThemes Security (dawniej Better WP Security)iThemes Security (dawniej Better WP Security)

Autorzy: iThemes

Aktualna wersja: 8.0.1

Ostatnia aktualizacja: 29 lipca 2021

lepiej-wp-security.8.0.1.zip

Inną wielką nazwą we wtyczkach bezpieczeństwa WordPress jest iThemes Security. Oprócz poprzednich trzech wtyczek to narzędzie jest jednym z najbardziej zaufanych i popularnych wśród użytkowników WordPressa. Dzięki niemu uzyskasz dostęp do:

 • Zapobieganie atakom brute force
 • Skanowanie złośliwego oprogramowania
 • 404 wykrywanie błędów
 • Silne egzekwowanie hasła dla wszystkich użytkowników

iThemes Security Pro zawiera dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, w tym uwierzytelnianie dwuskładnikowe , zwiększone skanowanie złośliwego oprogramowania, Google reCAPTCHA i inne. Jest to również najtańsza wtyczka premium, o której wspominaliśmy do tej pory, za 80 USD rocznie.

5. All in One WP Security & Firewall

Wszystko w jednym WP Security & Firewall

Autorzy: Centrala Tips and Tricks, Peter Petreski, Ruhul, Ivy

Aktualna wersja: 4.4.9

Ostatnia aktualizacja: 20 lipca 2021

all-in-one-wp-security-and-firewall.zip

Przechodząc do niektórych mniej znanych wtyczek, mamy All in One WP Security & Firewall. Jego nazwa to odważne stwierdzenie, ale ma listę funkcji, która to potwierdza. Niektóre najważniejsze informacje to:

 • Funkcja „blokady logowania”, aby zapobiec atakom brute force
 • Ochrona plików, edycja, kopie zapasowe i przywracanie
 • Ochrona firewall
 • Skaner do wykrywania zmian plików
 • Zapobieganie spamowi w komentarzach
 • Ochrona przed kopiowaniem z przodu

Co więcej, ta wtyczka jest całkowicie darmowa. Nie ma wersji premium, co oznacza, że ​​otrzymujesz niektóre z bardziej popularnych funkcji bez wysokiej ceny.

6. Defender

Chociaż darmowa wersja jest nieco ograniczona, Defender zapewnia wiele kluczowych funkcji bezpieczeństwa, które możesz chcieć wdrożyć. Na przykład ta wtyczka zapewnia:

 • 2FA
 • Skanowanie plików rdzenia WordPress
 • Czasowe wylogowanie w celu zapobiegania atakom typu brute force
 • Czarna lista adresów IP

Wersja Pro jest bardziej kompletna, z dodatkowymi skanami, raportami o podatnościach i dziennikami audytu. Aby uzyskać do niego dostęp, potrzebujesz członkostwa WPMU DEV. Ta usługa subskrypcji zapewnia ponad 100 wtyczek dla nieograniczonej liczby witryn za jedyne 49 USD miesięcznie.

7. Jetpack

Jetpack - WP Security, Backup, Speed, & GrowthJetpack – WP Security, Backup, Speed, & Growth

Autorzy: Automatic

Aktualna wersja: 10,0

Ostatnia aktualizacja: 3 sierpnia 2021

jetpack.10.0.zip

Następna na naszej liście najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress jest Jetpack Backup. Jest to bezpieczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych dla witryn WordPress i WooCommerce.

Możesz użyć tej wtyczki do automatycznego prowadzenia dziennika aktywności, który może pomóc Ci dowiedzieć się dokładnie, kto lub co zepsuło witrynę. Obsługuje również kopie zapasowe z przywracaniem jednym kliknięciem z dowolnego punktu kopii zapasowej. Najlepsze jest to, że możesz przywrócić kopię zapasową z komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego.

Oprócz tego Jetpack Backup wykonuje automatyczne codzienne kopie zapasowe lub kopie zapasowe całej witryny w czasie rzeczywistym, w zależności od wybranego planu.

 • Dzienny plan tworzenia kopii zapasowych – 30-dniowe archiwum kopii zapasowych + dziennik zmian w witrynie
 • Plan tworzenia kopii zapasowych w czasie rzeczywistym – Nieograniczone archiwum kopii zapasowych + dziennik zmian w witrynie

Licencje zaczynają się od 8 USD miesięcznie (rozliczanie roczne).

8. WP Security Audit Log

Dziennik aktywności WPDziennik aktywności WP

Autorzy: WP White Security

Aktualna wersja: 4.3.2

Ostatnia aktualizacja: 3 sierpnia 2021

wp-security-audit-log.4.3.2.zip

Odchodząc od wtyczek bezpieczeństwa WordPress, które twierdzą, że robią to wszystko, rzućmy okiem na kilka, które specjalizują się w określonych funkcjach. Na przykład dziennik audytu bezpieczeństwa WP koncentruje się na zapewnieniu wysokiej jakości monitorowania aktywności . To może ci pomóc:

 • Zauważ podejrzaną aktywność i powstrzymuj ataki, zanim się pojawią
 • Rejestruj zmiany w witrynie, aby przyspieszyć i ułatwić proces odzyskiwania w przypadku ataku

To narzędzie może również uprościć ogólne rozwiązywanie problemów i monitorowanie wydajności. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w WP Security Audit Log Premium , będziesz także mógł zobaczyć, kto jest zalogowany, i wylogować użytkowników jednym kliknięciem. Licencje zaczynają się od 89 USD rocznie.

9. Google Authenticator

Następnie Google Authenticator specjalizuje się w 2FA, integrując się z różnymi wtyczkami do tworzenia formularzy, aby zabezpieczyć procesy logowania i rejestracji. Dodatkowo zapewnia:

 • Blokowanie adresu IP
 • Monitorowanie logowania użytkownika

Wersje premium Google Authenticator  oferują dodatkowe funkcje, w tym więcej opcji uwierzytelniania, wiele opcji logowania (w tym logowanie „bez hasła”) oraz różne metody uwierzytelniania dla określonych ról użytkowników . Licencje zaczynają się już od 5 USD rocznie.

10. Block Bad Queries

Zapora ogniowaZapora ogniowa

Autorzy: Jeff Starr

Aktualna wersja: 20210719

Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2021

block-bad-queries.20210719.zip

Ta prosta wtyczka działa dyskretnie, zapobiegając złośliwym atakom na Twoją witrynę. Nie musisz się martwić, że funkcja Block Bad Queries zakłóci Twój przepływ pracy, ponieważ działa dyskretnie w tle. Jest również łatwy w użyciu i może zapobiegać:

 • Prośby o przechodzenie do katalogu
 • Wstrzyknięcie SQL
 • Przesyłanie plików wykonywalnych

Block Bad Queries Pro obejmuje bardziej zaawansowane skanowanie i zapobieganie wyłudzaniu informacji o identyfikatorach użytkowników. Ta wtyczka jest bardzo przystępna cenowo, a dożywotnie licencje zaczynają się już od 20 USD.

11. Ninja Security

Jeśli kiedykolwiek czułeś, że Twoja witryna jest bezpieczna, ale nie byłeś w 100% pewien, Security Ninja może pomóc Ci być na bieżąco. Ta poręczna mała wtyczka zawiera ponad 50 testów związanych z bezpieczeństwem, które możesz wykonać, aby określić, jak bezpieczna jest Twoja witryna. To może:

 • Sprawdź, czy rdzeń WordPress, wtyczki i motywy są aktualne
 • Testuj dostępność plików
 • Określ siłę hasła użytkowników, symulując atak brute force
 • Dowiedz się, czy włączony jest tryb debugowania ogólnego, bazy danych lub JavaScript

Darmowa wersja tej wtyczki nie rozwiązuje problemów, które mogą ujawnić jej testy. Jednak poznanie luk w Twojej witrynie umożliwia podjęcie działań za pomocą innej wtyczki lub Security Ninja Pro . Ta ostatnia obejmuje skanowanie złośliwego oprogramowania, zaporę sieciową w chmurze i więcej, zaczynając od 29 USD rocznie.

Jak wybrać odpowiednie wtyczki zabezpieczające WordPress dla swojej witryny?

Zanim przejdziesz do katalogu wtyczek WordPress, aby pobrać każdą wtyczkę bezpieczeństwa z tej listy, dobrze byłoby zastanowić się, których naprawdę potrzebujesz . Wtyczki zabezpieczające są często dość rozbudowane, co oznacza, że  mogą zmniejszyć szybkość witryny . Lepiej być roztropnym, niż zamieniać jeden problem na inny.

Najpierw sprawdź swoją usługę hostingową. Niektórzy dostawcy oferują funkcje bezpieczeństwa, takie jak kopie zapasowe, aktualizacje, zapory i skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Jeśli Twój host obsługuje już te zadania za Ciebie, nie ma potrzeby, aby wtyczka nimi zarządzała.

Następnie musisz określić, czy lepiej jest z wtyczką typu „wszystko w jednym”, czy po prostu potrzebujesz określonych funkcji. Jeśli Twój usługodawca hostingowy lub inny dostawca usług zajmuje się niektórymi zadaniami, możesz po prostu potrzebować kilku wtyczek z jedną funkcją, aby wypełnić luki. Ponadto, jeśli masz naprawdę napięty budżet, połączenie ochrony bezpieczeństwa z kilku darmowych lub tanich wtyczek może być bardziej wykonalne niż kupowanie opcji premium all-in-one.

W przeciwnym razie często najlepiej jest zainwestować w jedną kompleksową wtyczkę. Zastanów się nad cechami i kosztami każdego z nich, decydując się między nimi, aby mieć pewność, że uzyskasz najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki. Jeśli nadal nie masz pewności, od czego zacząć, większość użytkowników może skorzystać z rozpoczęcia od Wordfence lub Sucuri .

Wniosek

Nie można zaprzeczyć, że dostępna jest szeroka gama wtyczek bezpieczeństwa WordPress. Przy tak wielu opcjach i funkcjach zawartych w każdym z nich wybór idealnego narzędzia dla Twojej witryny może wydawać się onieśmielający.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kompleksową wtyczkę bezpieczeństwa, taką jak Sucuri Security , czy też połączysz ją z narzędziami, takimi jak Google Authenticator i WP Security Audit Log , łatwo znajdziesz potrzebne funkcje. Pamiętaj tylko, że połączenie wtyczek z innymi sprawdzonymi metodami bezpieczeństwa jest najmądrzejszym sposobem ochrony Twojej witryny.

Przeczytaj także

12 najlepszych motywów do WordPressa na 2021 rok + efektowne zastosowania
Jak zrobić serduszko walentynkowe w HTML/CSS?
Jaka przyszłość czeka bukmacherów?
Porady, jak sprawić, by Twoja strona kontaktu konwertowała
Jak tworzyć stronę www? Krok po kroku
10 najpopularniejszych języków programowania
Jak zaktualizować motywy i wtyczki WordPress za pomocą pliku ZIP
Najlepsze wtyczki do WordPressa – Luty 2021
Krok po kroku do doskonałego SEO na stronie
Meta keywords – dlaczego nie powinniśmy ich używać w 2021 roku (i później także)
Google wdraża aktualizację algorytmów. Zauważamy wahania pozycji
Czy motywy premium do WordPressa są warte swojej ceny?

POPROŚ O WYCENĘ