i

t

a

g

e

n

c

j

a

11 najważniejszych wtyczek WordPress pod kątem bezpieczeństwa

Wtyczki bezpieczeństwo Wordpress

Chociaż zabezpieczenia WordPressa wykraczają daleko poza same wtyczki, nadal są ważnym narzędziem do utrzymywania Twojej witryny w ryzach. Jednak wybór najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress może być trudny, zwłaszcza że jest ich tak wiele do wyboru.

Mając to na uwadze, szeroka gama dostępnych opcji oznacza, że ​​możesz dostosować funkcje bezpieczeństwa swojej witryny do swoich konkretnych potrzeb. Po zapoznaniu się z niektórymi z najpopularniejszych i najskuteczniejszych wtyczek na rynku możesz podjąć świadomą decyzję, których użyć.

W tym poście przedstawimy Ci 11 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress, które warto rozważyć. Następnie przedstawimy kilka wskazówek, jak wybrać najlepsze opcje dla Twojej witryny. Zanurzmy się!

11 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress w 2021 roku

Naszym zdaniem są to 11 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa dostępnych dla WordPressa.

1. Sucuri Secrity

Sucuri Security — audyt, skaner złośliwego oprogramowania i wzmacnianie bezpieczeństwaSucuri Security — audyt, skaner złośliwego oprogramowania i wzmacnianie bezpieczeństwa

Autorzy: Sucuri Inc.

Aktualna wersja: 1.8.27

Ostatnia aktualizacja: 26 lipca 2021

sucuri-scanner.1.8.27.zip

Zacznijmy od kilku dobrze znanych nazw w zabezpieczeniach WordPressa. Sucuri Security ma reputację jednej z najlepszych i najbardziej wszechstronnych wtyczek na rynku, jeśli chodzi o ochronę Twojej witryny. Oferuje:

 • Audyt aktywności
 • Monitorowanie plików
 • Skanowanie złośliwego oprogramowania  (skanowanie front-end w celu skanowania bezpłatnego lub na poziomie serwera w wersji premium)
 • Powiadomienia dotyczące bezpieczeństwa
 • Zapora aplikacji internetowej (WAF) (tylko wersja premium)

Większość z tych usług jest bezpłatna. Aby jednak uzyskać dostęp do funkcji, takich jak zapora sieciowa, obsługa SSL i inne, potrzebujesz płatnego konta Sucuri . Możesz uzyskać ograniczony dostęp do zapory za 9,99 USD miesięcznie lub dostęp do pełnej platformy Sucuri za 199,99 USD rocznie.

2. Wordfence Security

Innym faworytem, ​​jeśli chodzi o wszystkie wtyczki zabezpieczające, jest Wordfence Security. Oferuje podobne funkcje do Sucuri, w tym:

 • WAF, który blokuje złośliwy ruch, zanim zaatakuje Twoją witrynę
 • Skanowanie złośliwego oprogramowania w celu sprawdzenia plików, wtyczek i motywów przed ich przesłaniem
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) i ograniczenia logowania w celu zapobiegania atakom typu brute force
 • Monitorowanie ruchu na żywo i analiz w czasie rzeczywistym

Dodatkowo Wordfence jest łatwy w użyciu i stosunkowo niedrogi. Wszystkie wymienione powyżej funkcje – w tym WAF – są bezpłatne. Wersja premium tej wtyczki oferuje częstsze skanowanie, ochronę przed spamem i inne zaawansowane funkcje za 99 USD rocznie.

3. MalCare

Następnie mamy najwyższej klasy skaner i narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania . MalCare Security to jedyne narzędzie, które udostępniliśmy, które może pomóc w oczyszczeniu się po ataku  za pomocą jednego kliknięcia, chociaż do tego potrzebna jest wersja premium. Jego cechy to:

 • Ochrona firewall
 • Zdalne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, które nie przeciąży Twojego serwera
 • Usuwanie złośliwego oprogramowania jednym kliknięciem
 • Narzędzia dla programistów, w tym white labeling i raporty klientów

Skanowanie podstawowe jest dostępne za darmo, ale będziesz potrzebować  wersji premium, aby korzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak białe etykiety i usuwanie złośliwego oprogramowania jednym kliknięciem. Licencje zaczynają się od 99 USD rocznie.

4. iThemes Security

iThemes Security (dawniej Better WP Security)iThemes Security (dawniej Better WP Security)

Autorzy: iThemes

Aktualna wersja: 8.0.1

Ostatnia aktualizacja: 29 lipca 2021

lepiej-wp-security.8.0.1.zip

Inną wielką nazwą we wtyczkach bezpieczeństwa WordPress jest iThemes Security. Oprócz poprzednich trzech wtyczek to narzędzie jest jednym z najbardziej zaufanych i popularnych wśród użytkowników WordPressa. Dzięki niemu uzyskasz dostęp do:

 • Zapobieganie atakom brute force
 • Skanowanie złośliwego oprogramowania
 • 404 wykrywanie błędów
 • Silne egzekwowanie hasła dla wszystkich użytkowników

iThemes Security Pro zawiera dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, w tym uwierzytelnianie dwuskładnikowe , zwiększone skanowanie złośliwego oprogramowania, Google reCAPTCHA i inne. Jest to również najtańsza wtyczka premium, o której wspominaliśmy do tej pory, za 80 USD rocznie.

5. All in One WP Security & Firewall

Wszystko w jednym WP Security & Firewall

Autorzy: Centrala Tips and Tricks, Peter Petreski, Ruhul, Ivy

Aktualna wersja: 4.4.9

Ostatnia aktualizacja: 20 lipca 2021

all-in-one-wp-security-and-firewall.zip

Przechodząc do niektórych mniej znanych wtyczek, mamy All in One WP Security & Firewall. Jego nazwa to odważne stwierdzenie, ale ma listę funkcji, która to potwierdza. Niektóre najważniejsze informacje to:

 • Funkcja „blokady logowania”, aby zapobiec atakom brute force
 • Ochrona plików, edycja, kopie zapasowe i przywracanie
 • Ochrona firewall
 • Skaner do wykrywania zmian plików
 • Zapobieganie spamowi w komentarzach
 • Ochrona przed kopiowaniem z przodu

Co więcej, ta wtyczka jest całkowicie darmowa. Nie ma wersji premium, co oznacza, że ​​otrzymujesz niektóre z bardziej popularnych funkcji bez wysokiej ceny.

6. Defender

Chociaż darmowa wersja jest nieco ograniczona, Defender zapewnia wiele kluczowych funkcji bezpieczeństwa, które możesz chcieć wdrożyć. Na przykład ta wtyczka zapewnia:

 • 2FA
 • Skanowanie plików rdzenia WordPress
 • Czasowe wylogowanie w celu zapobiegania atakom typu brute force
 • Czarna lista adresów IP

Wersja Pro jest bardziej kompletna, z dodatkowymi skanami, raportami o podatnościach i dziennikami audytu. Aby uzyskać do niego dostęp, potrzebujesz członkostwa WPMU DEV. Ta usługa subskrypcji zapewnia ponad 100 wtyczek dla nieograniczonej liczby witryn za jedyne 49 USD miesięcznie.

7. Jetpack

Jetpack - WP Security, Backup, Speed, & GrowthJetpack – WP Security, Backup, Speed, & Growth

Autorzy: Automatic

Aktualna wersja: 10,0

Ostatnia aktualizacja: 3 sierpnia 2021

jetpack.10.0.zip

Następna na naszej liście najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress jest Jetpack Backup. Jest to bezpieczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych dla witryn WordPress i WooCommerce.

Możesz użyć tej wtyczki do automatycznego prowadzenia dziennika aktywności, który może pomóc Ci dowiedzieć się dokładnie, kto lub co zepsuło witrynę. Obsługuje również kopie zapasowe z przywracaniem jednym kliknięciem z dowolnego punktu kopii zapasowej. Najlepsze jest to, że możesz przywrócić kopię zapasową z komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego.

Oprócz tego Jetpack Backup wykonuje automatyczne codzienne kopie zapasowe lub kopie zapasowe całej witryny w czasie rzeczywistym, w zależności od wybranego planu.

 • Dzienny plan tworzenia kopii zapasowych – 30-dniowe archiwum kopii zapasowych + dziennik zmian w witrynie
 • Plan tworzenia kopii zapasowych w czasie rzeczywistym – Nieograniczone archiwum kopii zapasowych + dziennik zmian w witrynie

Licencje zaczynają się od 8 USD miesięcznie (rozliczanie roczne).

8. WP Security Audit Log

Dziennik aktywności WPDziennik aktywności WP

Autorzy: WP White Security

Aktualna wersja: 4.3.2

Ostatnia aktualizacja: 3 sierpnia 2021

wp-security-audit-log.4.3.2.zip

Odchodząc od wtyczek bezpieczeństwa WordPress, które twierdzą, że robią to wszystko, rzućmy okiem na kilka, które specjalizują się w określonych funkcjach. Na przykład dziennik audytu bezpieczeństwa WP koncentruje się na zapewnieniu wysokiej jakości monitorowania aktywności . To może ci pomóc:

 • Zauważ podejrzaną aktywność i powstrzymuj ataki, zanim się pojawią
 • Rejestruj zmiany w witrynie, aby przyspieszyć i ułatwić proces odzyskiwania w przypadku ataku

To narzędzie może również uprościć ogólne rozwiązywanie problemów i monitorowanie wydajności. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w WP Security Audit Log Premium , będziesz także mógł zobaczyć, kto jest zalogowany, i wylogować użytkowników jednym kliknięciem. Licencje zaczynają się od 89 USD rocznie.

9. Google Authenticator

Następnie Google Authenticator specjalizuje się w 2FA, integrując się z różnymi wtyczkami do tworzenia formularzy, aby zabezpieczyć procesy logowania i rejestracji. Dodatkowo zapewnia:

 • Blokowanie adresu IP
 • Monitorowanie logowania użytkownika

Wersje premium Google Authenticator  oferują dodatkowe funkcje, w tym więcej opcji uwierzytelniania, wiele opcji logowania (w tym logowanie „bez hasła”) oraz różne metody uwierzytelniania dla określonych ról użytkowników . Licencje zaczynają się już od 5 USD rocznie.

10. Block Bad Queries

Zapora ogniowaZapora ogniowa

Autorzy: Jeff Starr

Aktualna wersja: 20210719

Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2021

block-bad-queries.20210719.zip

Ta prosta wtyczka działa dyskretnie, zapobiegając złośliwym atakom na Twoją witrynę. Nie musisz się martwić, że funkcja Block Bad Queries zakłóci Twój przepływ pracy, ponieważ działa dyskretnie w tle. Jest również łatwy w użyciu i może zapobiegać:

 • Prośby o przechodzenie do katalogu
 • Wstrzyknięcie SQL
 • Przesyłanie plików wykonywalnych

Block Bad Queries Pro obejmuje bardziej zaawansowane skanowanie i zapobieganie wyłudzaniu informacji o identyfikatorach użytkowników. Ta wtyczka jest bardzo przystępna cenowo, a dożywotnie licencje zaczynają się już od 20 USD.

11. Ninja Security

Jeśli kiedykolwiek czułeś, że Twoja witryna jest bezpieczna, ale nie byłeś w 100% pewien, Security Ninja może pomóc Ci być na bieżąco. Ta poręczna mała wtyczka zawiera ponad 50 testów związanych z bezpieczeństwem, które możesz wykonać, aby określić, jak bezpieczna jest Twoja witryna. To może:

 • Sprawdź, czy rdzeń WordPress, wtyczki i motywy są aktualne
 • Testuj dostępność plików
 • Określ siłę hasła użytkowników, symulując atak brute force
 • Dowiedz się, czy włączony jest tryb debugowania ogólnego, bazy danych lub JavaScript

Darmowa wersja tej wtyczki nie rozwiązuje problemów, które mogą ujawnić jej testy. Jednak poznanie luk w Twojej witrynie umożliwia podjęcie działań za pomocą innej wtyczki lub Security Ninja Pro . Ta ostatnia obejmuje skanowanie złośliwego oprogramowania, zaporę sieciową w chmurze i więcej, zaczynając od 29 USD rocznie.

Jak wybrać odpowiednie wtyczki zabezpieczające WordPress dla swojej witryny?

Zanim przejdziesz do katalogu wtyczek WordPress, aby pobrać każdą wtyczkę bezpieczeństwa z tej listy, dobrze byłoby zastanowić się, których naprawdę potrzebujesz . Wtyczki zabezpieczające są często dość rozbudowane, co oznacza, że  mogą zmniejszyć szybkość witryny . Lepiej być roztropnym, niż zamieniać jeden problem na inny.

Najpierw sprawdź swoją usługę hostingową. Niektórzy dostawcy oferują funkcje bezpieczeństwa, takie jak kopie zapasowe, aktualizacje, zapory i skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Jeśli Twój host obsługuje już te zadania za Ciebie, nie ma potrzeby, aby wtyczka nimi zarządzała.

Następnie musisz określić, czy lepiej jest z wtyczką typu „wszystko w jednym”, czy po prostu potrzebujesz określonych funkcji. Jeśli Twój usługodawca hostingowy lub inny dostawca usług zajmuje się niektórymi zadaniami, możesz po prostu potrzebować kilku wtyczek z jedną funkcją, aby wypełnić luki. Ponadto, jeśli masz naprawdę napięty budżet, połączenie ochrony bezpieczeństwa z kilku darmowych lub tanich wtyczek może być bardziej wykonalne niż kupowanie opcji premium all-in-one.

W przeciwnym razie często najlepiej jest zainwestować w jedną kompleksową wtyczkę. Zastanów się nad cechami i kosztami każdego z nich, decydując się między nimi, aby mieć pewność, że uzyskasz najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki. Jeśli nadal nie masz pewności, od czego zacząć, większość użytkowników może skorzystać z rozpoczęcia od Wordfence lub Sucuri .

Wniosek

Nie można zaprzeczyć, że dostępna jest szeroka gama wtyczek bezpieczeństwa WordPress. Przy tak wielu opcjach i funkcjach zawartych w każdym z nich wybór idealnego narzędzia dla Twojej witryny może wydawać się onieśmielający.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kompleksową wtyczkę bezpieczeństwa, taką jak Sucuri Security , czy też połączysz ją z narzędziami, takimi jak Google Authenticator i WP Security Audit Log , łatwo znajdziesz potrzebne funkcje. Pamiętaj tylko, że połączenie wtyczek z innymi sprawdzonymi metodami bezpieczeństwa jest najmądrzejszym sposobem ochrony Twojej witryny.

Przeczytaj także

Jak zwiększyć autorytet swojej domeny dzięki SEO (Domain Authority)?
Jaka przyszłość czeka bukmacherów?
Jak przygotować się do badania UX w Twoim projekcie
12 najlepszych motywów do WordPressa na 2021 rok + efektowne zastosowania
Najlepsze platformy blogowe roku (2022)
Jaką domenę wybrać dla swojej strony? Obalamy 7 mitów na temat domen
Tworzysz nową stronę www? Użyj obrazu w celu przekazania treści!
Czy stosunek tekstu do kodu HTML na stronie www jest ważny?
Jak tworzyć stronę www? Krok po kroku
Kiedy stosować Bootstrapa? Wady i zalety tego rozwiązania
Strony internetowe w 2022 roku. Jakie trendy niesie nowy rok?
Meta keywords – dlaczego nie powinniśmy ich używać w 2021 roku (i później także)

POPROŚ O WYCENĘ