i

t

a

g

e

n

c

j

a

Najlepsze wtyczki do WordPressa w 2022 roku

Najlepsze wtyczki do Wordpressa 2021

WordPress bez wtyczek nie byłby tym narzędziem, które jest. To dzięki nim i szerokiemu wsparciu stał się najpopularniejszym CMS’em na świecie. Poniżej przedstawiamy najlepsze naszym zdaniem wtyczki do WP, która sprawią, że Twoja strona będzie ładna i funkcjonalna.

WordPress to fantastyczna platforma do budowania własnego bloga, portfolio lub witryny e-commerce. Jest wyposażony w narzędzia, które pomogą Ci stworzyć profesjonalnie wyglądającą witrynę i monitorować jej wydajność, a możesz ją jeszcze ulepszyć, instalując wtyczki WordPress, które pozwolą dodać nowe funkcje.

Niektóre wtyczki WordPress są bezpłatne, podczas gdy inne to produkty premium z podaną ceną. Możesz znaleźć bezpłatne wtyczki za pomocą własnego katalogu wtyczek WordPressa, który jest dostępny z pulpitu nawigacyjnego. Płatne wtyczki można wgrać za pomocą opcji Dodaj nowy z menu wtyczek.

Wtyczki innych firm możesz instalować tylko wtedy, gdy sam hostujesz swoją witrynę, korzystając z oprogramowania z WordPress.org . Jeśli Twoja witryna jest hostowana na WordPress.com , nie ma możliwości dodania zewnętrznych wtyczek.

1. Yoast SEO

Jeśli poważnie myślisz o optymalizacji wyszukiwania, użyj Yoast, aby osiągnąć wyższy poziom

Yoast SEO to wtyczka WordPress, która oferuje analizę stronę w czasie rzeczywistym, aby pomóc Ci zoptymalizować zawartość stron, obrazy, tytuły, opisy meta i słowa kluczowe. Możesz także użyć wtyczki, aby poinformować Google, by ten nie indeksował strony lub zestawu stron. Wtyczka analizuje czytelność twojego wpisu; sprawdza długość zdań i akapitów, czy używasz słów przejściowych lub podtytułów, czy zbyt często używasz strony biernej itd. Polecana jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników WordPressa.

Możesz także użyć Yoast SEO do automatycznego generowania adresów URL (aby nie otrzymać kary od Google za duplikaty treści), tworzenia czytelnych map witryn XML i uzyskania lepszej kontroli nad całością SEO. Wersja premium Yoast SEO oferuje bardziej zaawansowane funkcje, ale nawet darmowa wtyczka może pomóc w znacznym stopniu wpłynąć na ranking Twojej witryny. Yoast SEO jest stale aktualizowany o nowe wersje, które możesz sprawdzić tutaj .

Pobierz tutaj: Yoast SEO

Źródło obrazu: WP-Rakieta

Źródło obrazu: WP-Rakieta

2. WP-Rocket

Chcesz przyspieszyć działanie swojej witryny? Wtyczka buforująca WP Rocket może być Twoim najlepszym przyjacielem.

WP Rocket zaczyna się od 49 USD (około 190 zł) za roczną licencję na jedną witrynę. To może wydawać się dużo – zwłaszcza, gdy inne wtyczki do buforowania są dostępne za darmo – ale to naprawdę jest produkt premium, w zamian za który otrzymasz więcej niż w darmowym produkcie.

Jest bardzo łatwy w konfiguracji i można go zainstalować i skonfigurować w ciągu zaledwie kilku minut. I to wszystko – naprawdę pomocne narzędzie, ustaw to i zapomnij. Buforowanie stron jest aktywowane od razu, dzięki czemu Twoja witryna powinna natychmiast przyspieszyć. Dodatkowo, ponieważ robot indeksujący tej wtyczki WordPress symuluje wizytę w celu wstępnego załadowania pamięci podręcznej, indeksowanie Twojej witryny przez wyszukiwarki jest również poprawiane.

WP Rocket, który był używany w ponad 1 280 000 witryn WordPress, zapewnia również, że obrazy w Twojej witrynie są ładowane tylko wtedy, gdy odwiedzający przewija stronę i zmniejsza wagę plików HTML, JavaScript i CSS poprzez minifikację, co powinno jeszcze bardziej poprawić czas ładowania. Co więcej, posiadanie produktu premium oznacza, że ​​będziesz otrzymywać regularne aktualizacje i doskonałą obsługę klienta.

Pobierz tutaj: WP Rocket

Źródło obrazu: Formy grawitacyjne

Źródło obrazu: Formy grawitacyjne

3. Gravity Forms

Jeśli potrzebujesz formularza kontaktowego dla swojej witryny WordPress, Gravity Forms jest idealnym rozwiązaniem

Obecnie używany przez ponad milion witryn, Gravity Forms to wtyczka WordPress, która pozwala szybko i łatwo tworzyć złożone formularze kontaktowe, bez konieczności posiadania wiedzy technicznej.

Przyjazny dla użytkownika edytor poprosi o wybranie pól, które chcesz uwzględnić, skonfigurowanie opcji, a następnie osadzenie formularzy w witrynie WordPress. Jeśli chcesz, możesz również podzielić formularz na wiele stron i wyświetlić pasek postępu, który informuje użytkowników, jak daleko zaszli w procesie. Istnieje również integracja z dodatkiem HubSpot.

Możesz także zaplanować pojawianie się i znikanie formularzy w określonych godzinach; tworzyć formularze zamówień z polami cenowymi; a nawet zbudować formularz, który tworzy posty WordPress generowane przez użytkowników w Twojej witrynie. W sumie narzędzie warte 59 USD (około 230 złotych).

Pobierz tutaj: Gravity Forms

Źródło obrazu: Google

Źródło obrazu: Google

4. Pulpit nawigacyjny Google Analytics dla WP

Użyj tej wtyczki, aby dowiedzieć się, ile osób odwiedza Twoją witrynę, skąd pochodzą i jak długo pozostają na każdej stronie

Ta potężna, bezpłatna wtyczka WordPress umożliwia śledzenie odwiedzających witrynę za pomocą kodu śledzenia Google Analytics i przeglądanie kluczowych statystyk dotyczących instalacji WordPress. Możesz użyć pulpitu nawigacyjnego Google Analytics dla WP, aby wygenerować zestaw raportów dotyczących wydajności witryny jako całości, a także poszczególnych stron i postów, a informacje, które otrzymujesz, są w pełni konfigurowalne.

Ta wtyczka WordPress jest w pełni kompatybilna z instalacjami sieciowymi w wielu witrynach, integruje się z Google AdWords, dzięki czemu możesz śledzić, jak dobrze Twoje reklamy są konwertowane, i obsługuje AdSense, dzięki czemu możesz dowiedzieć się, które posty lub strony generują największe dochody. Pamiętaj, że musisz otworzyć (bezpłatne) konto Google Analytics, zanim będziesz mógł korzystać z tej wtyczki.

Pobierz tutaj: Pulpit nawigacyjny Google Analytics dla WP

Źródło obrazu: WooCommerce

Źródło obrazu: WooCommerce

5. WooCommerce

Bezpłatna wtyczka WordPress, która jest najpopularniejszym na świecie dodatkiem dla witryn e-commerce

Woocommerce WordPress plugin aktualnie nadaje moc 30% sklepów internetowych. Po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 2011 roku, został przejęty przez Automattic (firmę stojącą za WordPress.com) w 2015 roku, więc jego przyszły rozwój jest zdecydowanie w dobrych rękach.

Standardowa, darmowa wersja WooCommerce potrafi obliczyć koszty wysyłki i podatki oraz oferuje możliwość akceptowania głównych kart kredytowych, PayPal, przelewów bankowych i płatności za pobraniem. Istnieje również kilka bardzo przydatnych narzędzi do zarządzania magazynem, które pomogą Ci śledzić zapasy.

Wersja premium WooCommerce zawiera bardziej zaawansowane narzędzia, takie jak jednostronicowa kasa i dodatek do wiadomości e-mail o porzuceniu koszyka. Istnieją również setki dodatków i motywów, które dodatkowo rozszerzają funkcjonalność WooCommerce.

Pobierz tutaj: WooCommerce

Źródło obrazu: James Collins

Źródło obrazu: James Collins

6. Czcionki Adobe (dawne czcionki TypeKit dla WordPress)

Zintegruj tysiące najwyższej jakości czcionek dla swojej witryny WordPress

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna WordPress wyglądała pięknie, musisz wyjść poza standardowe czcionki i zacząć badać szerszy zakres typografii. Adobe Fonts (dawniej TypeKit ) to usługa firmy Adobe, która zapewnia dostęp do niestandardowych czcionek wysokiej jakości.

Czcionki są stosowane w Twojej witrynie przy użyciu standardowych krojówi, więc możesz mieć pewność, że są zgodne ze standardami internetowymi, w pełni licencjonowane i dostępne. Dostępne są tysiące czcionek, a by rozpocząć, potrzebujesz konta/subskrypcji Creative Cloud.

Pobierz tutaj: Czcionki Adobe

Źródło obrazu: SearchWP

Źródło obrazu: SearchWP

7. SearchWP

Pomóż czytelnikom znaleźć żądaną treść dzięki wtyczce, która jest zdecydowanym ulepszeniem wbudowanego narzędzia wyszukiwania WordPress.

Niestety funkcjonalność wyszukiwania zapewniana przez WordPress nie jest tak dobra jak mogła by być. Ale jeśli chcesz zapewnić swoim odwiedzającym przyzwoite możliwości wyszukiwania w witrynie, istnieje świetna darmowa wtyczka WordPress, która może ci pomóc.

SearchWP oferuje listę zaawansowanych funkcji wyszukiwania, w tym indeksowanie tytułów postów, opisów i słów kluczowych, a także treści PDF, Office i dokumentów tekstowych. Możesz także utworzyć wiele wyszukiwarek, z których każda ma własne ustawienia; więc możesz na przykład utworzyć pole wyszukiwania wyłącznie do wyszukiwania produktów.

SearchWP pozwala dawać użytkownikom lepsze wyniki, używając rdzeni słów kluczowych zamiast dokładnych dopasowań terminów, więc na przykład wyszukiwane hasło „śpiewać” zwróci pokrewne słowa, takie jak „piosenka” i „śpiewanie”. Możesz nawet dostosować sposób rankingu wyników za pomocą systemu ważenia SearchWP. Ceny zaczynają się od 99 USD za jedną witrynę przez rok.

Pobierz tutaj: SearchWP

Źródło obrazu: TablePress

Źródło obrazu: TablePress

8. TablePress

Twórz tabele i zarządzaj nimi w swojej witrynie, a nawet importuj je z programu Excel

Jeśli potrzebujesz przedstawić dużo danych w formie tabeli, ręczne kodowanie może być dość trudne. TablePress to wtyczka WordPress, która ułatwia tworzenie i zarządzanie tabelami w Twojej witrynie bez znajomości HTML. A co najważniejsze, jest całkowicie darmowa.

Dzięki TablePress Twoje tabele mogą zawierać dowolny typ danych, nawet formuły, a dodatkowa biblioteka JavaScript może służyć do dodawania funkcji, takich jak sortowanie, paginacja i filtrowanie, aby pomóc odwiedzającym zrozumieć wszystkie informacje.

Możesz dołączać tabele do postów, stron i widżetów tekstowych, a tabele można importować z plików Excel (XLS i XLSX), CSV i HTML, a także eksportować.

Pobierz tutaj: TablePress

Źródło obrazu: BackUpWordPress

Źródło obrazu: BackUpWordPress

9. BackUpWordPress / UpdraftPlus WordPress Backup

Zdarzają się katastrofy i naruszenia bezpieczeństwa, więc zachowaj ostrożność i chroń swoją witrynę

W świecie internetowego Dzikiego Zachodu nic nie trwa wiecznie i nigdy nie wiadomo, kiedy może nastąpić katastrofa. Dlatego ważne jest, aby regularnie tworzyć kopie zapasowe wszystkiego, co umieścisz w sieci.

BackUpWordPress umożliwia tworzenie kopii zapasowych całej witryny WordPress, w tym bazy danych i wszystkich plików, zgodnie z harmonogramem i ramami czasowymi, które Ci odpowiadają.

Wtyczka WordPress, która może pochwalić się ponad 200 000 aktywnych użytkowników, działa w środowiskach „współdzielonych hostów” o małej ilości pamięci, pozwala zarządzać wieloma harmonogramami i daje możliwość wysłania każdego pliku kopii zapasowej pocztą elektroniczną.

Możesz wysyłać swoje kopie zapasowe do wielu różnych miejsc docelowych, w tym zdalnych serwerów FTP, Dysku Google, DropBox, Amazon S3, Dreamhost DreamObjects, Rackspace Cloud i Microsoft Azure. Można go bezpłatnie pobrać z witryny WordPress, ale ze względu na zmianę właściciela kopie zapasowe do Dropbox, Dysku Google i innych nie będą już obsługiwane. Alternatywnie możesz sprawdzić UpdraftPlus WordPress Backups .

Pobierz tutaj: BackUpWordPress

Źródło obrazu: Askimet

Źródło obrazu: Askimet

10. Akismet

Szybki i łatwy sposób na zarządzanie i eliminację komentarzy spamowych.

Jeśli zezwolisz na komentarze w swojej witrynie WordPress, niebawem przekonasz się, ile spamu może trafić na Twoją witrynę. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest umożliwienie moderacji komentarzy, ale gdy ilość spamu osiągnie pewien poziom, często nie ma wystarczająco dużo godzin w ciągu dnia, aby sobie z tym poradzić.

Stworzony przez Automattic, firmę stojącą za WordPress.com, Akismet to wtyczka WordPress, która automatycznie sprawdza wszystkie komentarze i odfiltrowuje te, które dla Ciebie wyglądają jak spam. Działa w tle i nie ma żadnych ustawień do skonfigurowania, więc jest niezwykle łatwy do pobrania i uruchomienia.

Oczywiście nie można polegać na tym, że Akismet przechwyci każdy pojedynczy element spamu, a ponadto istnieje możliwość fałszywych trafień. Ale informując go, gdy przeoczył spam lub wykrył fałszywe alarmy, może się z czasem uczyć i doskonalić.

Akismet można pobrać bezpłatnie, ale do jego użycia potrzebny jest klucz API Akismet.com. Klucze są bezpłatne dla osobistych blogów; płatne subskrypcje są dostępne dla firm i witryn komercyjnych.

Pobierz tutaj: Akismet

Przeczytaj także

Czy warto używać języka PHP? Kiedy najlepiej go wykorzystać?
#PoznajKlienta: Serwis automatyki
TOP 10 trendów w projektowaniu stron internetowych, które zauważyliśmy w 2020 roku
Google wdraża aktualizację algorytmów. Zauważamy wahania pozycji
Przyszłość e-commerce: jakie nowe technologie zmieniają rynek?
Praca zdalna – przydatne narzędzia w trakcie pandemii
Meta keywords – dlaczego nie powinniśmy ich używać w 2021 roku (i później także)
Czy motywy premium do WordPressa są warte swojej ceny?
8 trendów w SEO i pozycjonowaniu, które będą królować w 2021 roku
Czy stosunek tekstu do kodu HTML na stronie www jest ważny?
Czy warto zainwestować w swój serwer sieciowy?
#PoznajKlienta: Zaginieni Przed Laty

POPROŚ O WYCENĘ