i

t

a

g

e

n

c

j

a

Plusy i minusy posiadania strony na WordPress

Plusy i minusy wyboru Wordpress

Na początku w 2003 roku WordPress był tylko platformą do blogowania – teraz jest to największy CMS na rynku. Obsługując ponad 40% stron internetowych, WordPress ugruntował swoją pozycję lidera w branży. Jeśli chodzi o wybór platformy do zbudowania witryny, z dużym prawdopodobieństwem polecimy WordPress. Sprawdź naszą infografikę, dlaczego WordPress otrzymuje nasz głos. Biorąc to pod uwagę, WordPress nie jest jedyną opcją. Nadal powinieneś oceniać, który CMS będzie dla Ciebie najlepszy — omówię zalety i wady WordPressa, aby pomóc Ci określić, czy powinieneś dołączyć do tych, którzy już korzystają z platformy.

Plusy wyboru WordPressa

 

1. Przyjazny dla użytkownika CMS:

WordPress to silny system zarządzania treścią ze względu na swoje pochodzenie z blogów. Administrator może bardzo łatwo poruszać się po zapleczu swojej witryny WordPress, edytować strony i przesyłać nowe treści. WordPress ułatwia organizowanie treści bez dużej wiedzy na temat zarządzania witryną.

2. Wtyczki:

Istnieje ponad 54 000 w większości darmowych i płatnych wtyczek dostępnych dla użytkowników WordPress. Te wtyczki pozwalają dostosować i ulepszyć dowolną witrynę WordPress. Jeśli musisz wprowadzić określone zmiany w funkcjonalności swojej witryny, prawdopodobnie istnieje wtyczka, która to zrobi.

3. SEO:

Znaczenie najlepszych praktyk SEO jest zawsze wysokie. WordPress dobrze radzi sobie z promowaniem tych najlepszych praktyk. Dostępnych jest wiele wtyczek SEO, które pomagają optymalizować treść, metatagi, koncentrację na słowach kluczowych i wiele więcej! Naszą ulubioną wtyczką jest Yoast SEO .

Dostęp do bezpłatnych wtyczek, takich jak Yoast, oznacza, że ​​każda witryna WordPress jest gotowa na SEO. Nie ma lepszej platformy niż WordPress, jeśli chodzi o optymalizację SEO.

4. Motywy:

WordPress ma tysiące dostępnych motywów. Ogólnie rzecz biorąc, te motywy są bardzo niezawodne, jeśli chodzi o responsywność. Wraz z rosnącą liczbą surfowania po Internecie na urządzeniach mobilnych posiadanie witryny przyjaznej dla urządzeń mobilnych i spójnej na wszystkich urządzeniach jest bardzo ważne dla UX; WordPress radzi sobie z tym dobrze.

5. Open source:

„WordPress to oprogramowanie typu open source i każdy może używać, studiować, zmieniać i redystrybuować jego kod źródłowy”. Wiele motywów i wtyczek jest bezpłatnych na licencji GPLv2 , a będąc oprogramowaniem typu open source, programiści WordPress mogą otwarcie udostępniać kod online. Udostępnianie kodu może skutkować dużą oszczędnością czasu i kosztów opracowywania dzięki wykorzystaniu istniejącego kodu.

Korzystanie z platformy open source jest również cenne, gdy pracujesz z zewnętrznym partnerem lub agencją w celu opracowania witryny WordPress. Nie utkniesz w pracy z zastrzeżonym oprogramowaniem, nad którym może pracować tylko niewielka grupa programistów. Istnieje wielu różnych programistów WordPress, którzy mogą wspierać Twoją witrynę, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał zmienić partnerów.

Teraz, dlaczego WordPress nie zawsze najlepiej pasuje (i co zrobić w takim przypadku)

 

1. Aktualizacje:

Instalowanie aktualizacji jest ważne dla kondycji Twojej witryny WordPress, ale może być uciążliwe, jeśli nie zostanie wykonane w sposób przemyślany. Motywy premium WordPress są często aktualizowane i ulepszane. Te aktualizacje są ważne dla utrzymania odpowiedniego bezpieczeństwa na stronach internetowych WordPress. Aktualizacje mogą powodować drobne problemy na stronie internetowej, w takim przypadku może być konieczne przywrócenie starszego stanu WordPress.

Aby temu zapobiec, w IT Agencji sprawdzamy aktualizacje przed wdrożeniem ich w witrynach klientów i uważnie obserwujemy każdą witrynę po zainstalowaniu aktualizacji. Jest to jeden z powodów, dla których, jeśli nie masz programisty lub zespołu IT, najlepiej byłoby mieć profesjonalnego hosta i wspierać swoją witrynę WordPress.

2. Luka w zabezpieczeniach:

Będąc platformą typu open source, WordPress jest atrakcyjny dla potencjalnych hakerów. Aby zminimalizować to ryzyko, zawsze dobrze jest mieć wiedzę na temat wyboru wtyczek i motywów dla swojej witryny WordPress; zawsze  oceniaj jakość wtyczki WordPress  i instaluj ją ostrożnie.

3. Prędkość:

Niektóre motywy zawierają dużo niepotrzebnego ogólnego kodu. Może to zmniejszyć szybkość witryny i spowodować powolne ładowanie. Bez wcześniejszego doświadczenia z WordPressem może być trudno zrozumieć, jakiego kodu potrzebujesz i bez jakiego kodu możesz się obejść. Ponownie, jest to coś, co agencja taka jak IT Agencja może pomóc w nawigacji!

4. Personalizacja:

Wszyscy wahamy się przed inwestowaniem w personalizację, ponieważ może to być kosztowne. WordPress to bardzo elastyczne narzędzie, w przeciwieństwie do wielu innych narzędzi do tworzenia stron internetowych typu „przeciągnij i upuść”. Jeśli jednak nie jesteś ekspertem od WordPressa i nie stworzyłeś swojej witryny, może to stanowić problem. Jak wspomniano powyżej, aktualizacja podstawowego WordPressa może powodować pewne problemy w Twojej witrynie. Te aktualizacje mogą zepsuć niektóre funkcje, a jeśli nie masz najlepszych praktyk zastosowanych podczas projektowania witryny, może to stać się problemem.


Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, zawsze będziemy zalecać przynajmniej skonsultowanie się z ekspertem WordPress podczas tworzenia witryny WordPress. Wiele z wymienionych powyżej wad można wyeliminować, jeśli właściwa osoba i/lub agencja zarządzają Twoją witryną.

Przeczytaj także

W jaki sposób wirtualny spacer może pomóc Twojej firmie?
Kiedy stosować Bootstrapa? Wady i zalety tego rozwiązania
Tylko jeden nagłówek H1 na stronie? Niekoniecznie!
5 kroków, by Twoja strona była mobile friendly. Jak stworzyć responsywną stronę www?
Przegląd platform e-commerce: najlepsze platformy do sklepu internetowego
ITF uruchamia darmowy serwis z fontami Fontshare. Alternatywa dla Google Fonts?
5 największych wyzwań stawianych przy realizacji stron internetowych
Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w procesach biznesowych?
Jak szybko wdrożyć Bootstrapa w swoich projektach?
Jak zaprojektować stronę internetową MVP?
19 najlepszych alternatyw dla Google Keyword Planner
5 wskazówek dotyczących projektowania nawigacji na Twojej stronie internetowej

POPROŚ O WYCENĘ