i

t

a

g

e

n

c

j

a

Wady i zalety współdzielonego hostingu

Wady i zalety hostingu współdzielonego

Zanim podejmiesz decyzję o użyciu lub odrzuceniu korzystania z opcji hostingu współdzielonego, ważne jest, aby zrozumieć zarówno zalety, jak i wady tej usługi. Najrozsądniejsza opcja hostingu zależy od rodzaju prowadzonej witryny lub bloga, więc oto niektóre z najważniejszych zalet hostingu współdzielonego, z których mogą skorzystać firmy lub osoby prywatne, a tymczasem wspomnimy również o niektórych wadach, które mogą potencjalnie zadecydować o wyborze własnego wirtualnego serwera prywatnego.

Efektywność kosztowa i dostosowywanie

Być może największą zaletą współdzielonego hostingu jest to, że jest on zwykle oferowany po bardzo przystępnych cenach. Można skorzystać z wyboru tych usług w porównaniu z innymi, droższymi, a jednocześnie mieć wiele możliwości uzyskania większej ilości miejsca niemal za darmo. . Wynika to z ostrej konkurencji spowodowanej ogromną liczbą firm hostingowych na rynku.

Jeśli chodzi o opcje dostosowywania, zasoby w hostingu współdzielonym są dzielone między kilku użytkowników, jednak serwis nadal jest zarządzany przez webmastera za pomocą narzędzi panelu sterowania. Narzędzie panelu sterowania jest dość przyjazne dla użytkownika i wszechstronne, dzięki czemu można je dostosować do własnych potrzeb. Pomaga użytkownikom zarządzać szeregiem funkcji, takich jak przesyłanie plików i obrazów, a także sprawdzanie statystyk witryny.

Efektywność kosztową i personalizację można połączyć w inną korzyść – wygodę. Jeśli chodzi o prowadzenie strony internetowej, wygoda jest bardzo pożądana. Zarządzanie witryną to tak naprawdę bułka z masłem przy dobrym wsparciu. Twoja witryna zwykle będzie zarządzana przez wysoce profesjonalnych i wykwalifikowanych ekspertów, a tym samym zapewni Ci odpowiednią wygodę, pozwalając Ci poświęcić swój cenny czas na prowadzenie firmy.

Wydajność vs. Awarie

Jednym z najważniejszych aspektów hostingu jest zdecydowanie ilość miejsca na dysku i przepustowość zapewniana przez serwery. Przepustowość pomaga właścicielom firm w wydajnym prowadzeniu ich witryn i firm, a hosting współdzielony zapewnia więcej niż odpowiednią przepustowość, zapewniając możliwość dodania większej liczby zasobów w witrynie.

Zaraz po wydajności przechodzimy do problemu awarii i skupiamy się na nieuniknionych wadach i wszystkich trudnych prawdach, których doświadczył każdy, kto miał już styczność ze współdzielonym hostingu. Chociaż większość hostingodawców internetowych jest szanowana, niezawodność współdzielonego hostingu zawsze była wątpliwa. Pomimo wszystkich podjętych proaktywnych środków, jeśli tysiące stron internetowych zostanie umieszczonych tylko na jednym serwerze, maszyna jest narażona na awarię i może potencjalnie ulec problemom. Patrząc na dostawcę hostingu współdzielonego, ważne jest, aby spojrzeć na jego poprzednią historię i gwarancje SLA dotyczące przestojów — nawet na ich strony w mediach społecznościowych lub fora hostingowe, aby uzyskać więcej informacji.

Problemem może być również wydajność. Na przykład, jeśli masz umiarkowany ruch w swojej witrynie, a inny użytkownik, który również korzysta z Twojego dostawcy hostingu współdzielonego, odnotuje nagły wzrost ruchu, wydajność Twojej strony może zostać spowolniona. Załadowanie stron zajmuje więcej czasu i może być frustrujące dla odwiedzających. Może to spowodować utratę ruchu, ponieważ odwiedzający mogą zdecydować się na szukanie informacji gdzie indziej.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie największym krytycznym aspektem hostingu współdzielonego jest bezpieczeństwo. Potrzeba tylko jednego webmastera w Twoim współdzielonym środowisku hostingowym, aby nadużyć HTAccess lub jakiegokolwiek innego wrażliwego elementu, powodując wiele usterek na serwerze, które mogą spowodować różnego rodzaju chaos i problemy z bezpieczeństwem. Intruzi mogą uzyskać dostęp do Twoich danych, a w najgorszym przypadku Twoja witryna zostanie umieszczona na czarnej liście, jeśli na serwerze zostaną wykryte błędy.

Przeczytaj także

Jaka przyszłość czeka bukmacherów?
Jak stworzyć przyjazny dla użytkownika sklep eCommerce?
Najlepsze narzędzia IT dla branży gastronomicznej
Meta keywords – dlaczego nie powinniśmy ich używać w 2021 roku (i później także)
5 kroków, by Twoja strona była mobile friendly. Jak stworzyć responsywną stronę www?
Jaką domenę wybrać dla swojej strony? Obalamy 7 mitów na temat domen
4 triki, aby ulepszyć swoją stronę internetową bez naginania budżetu
Jak szybko wdrożyć Bootstrapa w swoich projektach?
Strony internetowe w 2022 roku. Jakie trendy niesie nowy rok?
Jak zaprojektować stronę internetową MVP?
Najlepsze platformy blogowe roku (2022)
Minimalizm w projektowaniu stron internetowych

POPROŚ O WYCENĘ