i

t

a

g

e

n

c

j

a

ITF uruchamia darmowy serwis z fontami Fontshare. Alternatywa dla Google Fonts?

Fontshare - alternatywa Google fonts?

ITF (the Indian Type Foundry) uruchomił zupełnie nową usługę czcionek, aby bezpłatnie udostępnić piękną typografię każdej firmie.

Usługa o nazwie Fontshare nie będzie nowością dla nikogo, kto używał czcionek Google. Przeglądasz listę czcionek, wybierasz pożądane style i dodajesz je do swojej witryny.

Fontshare

To dobrze zaprojektowane narzędzie; istnieje kilka opcji przeglądania, widoków list lub siatek, edytowalnego tekstu przykładowego, a nawet testera układu czcionek.

Dostępne są dwie opcje osadzania, możesz połączyć się z API Fontshare lub pobrać czcionki w formatach OTF, WOFF i WOFF2 do samodzielnego hostingu – biorąc pod uwagę dotychczas niesprawdzoną naturę CDN Fontshare, ta druga opcja jest bezpieczniejsza do usługa działających już od kilku miesięcy.

Wszystkie czcionki na Fontshare są własnością ITF i nie ma planów rozszerzenia usługi na innych wykonawców. W rezultacie dostępnych jest znacznie mniej czcionek niż np. w Google Fonts. Jednak jakość czcionek jest niezmiennie doskonała i wyższa niż wielu oferowanych przez usługę Google. ITF pokazuje swój pełen kunszt – litery są przedstawiane wraz z ich konturami, dzięki czemu można przyjrzeć się ich krzywiznom.

Fontshare obecnie oferuje 50 krojów pisma, a ITF zobowiązał się do udostępnienia 25% swoich krojów łacińskich za darmo. To niezwykle hojny gest, który może przynieść naszej społeczności Webdeveloperów i Webdesignerów same korzyści.

Przeczytaj także

5 powodów, dla których nie warto używać Wix.com dla swojej strony internetowej
Strony internetowe w 2022 roku. Jakie trendy niesie nowy rok?
Przegląd platform e-commerce: najlepsze platformy do sklepu internetowego
Jak zaprojektować stronę internetową MVP?
Ile kosztuje zrobienie strony internetowej?
Krok po kroku do doskonałego SEO na stronie
Joomla czy WordPress – który CMS jest lepszy?
Jak tworzyć stronę www? Krok po kroku
Najlepsze alternatywy dla Google Analytics w 2021 roku
Najlepsze platformy blogowe roku (2022)
19 najlepszych alternatyw dla Google Keyword Planner
Jak szybko wdrożyć Bootstrapa w swoich projektach?

POPROŚ O WYCENĘ