i

t

a

g

e

n

c

j

a

ITF uruchamia darmowy serwis z fontami Fontshare. Alternatywa dla Google Fonts?

Fontshare - alternatywa Google fonts?

ITF (the Indian Type Foundry) uruchomił zupełnie nową usługę czcionek, aby bezpłatnie udostępnić piękną typografię każdej firmie.

Usługa o nazwie Fontshare nie będzie nowością dla nikogo, kto używał czcionek Google. Przeglądasz listę czcionek, wybierasz pożądane style i dodajesz je do swojej witryny.

Fontshare

To dobrze zaprojektowane narzędzie; istnieje kilka opcji przeglądania, widoków list lub siatek, edytowalnego tekstu przykładowego, a nawet testera układu czcionek.

Dostępne są dwie opcje osadzania, możesz połączyć się z API Fontshare lub pobrać czcionki w formatach OTF, WOFF i WOFF2 do samodzielnego hostingu – biorąc pod uwagę dotychczas niesprawdzoną naturę CDN Fontshare, ta druga opcja jest bezpieczniejsza do usługa działających już od kilku miesięcy.

Wszystkie czcionki na Fontshare są własnością ITF i nie ma planów rozszerzenia usługi na innych wykonawców. W rezultacie dostępnych jest znacznie mniej czcionek niż np. w Google Fonts. Jednak jakość czcionek jest niezmiennie doskonała i wyższa niż wielu oferowanych przez usługę Google. ITF pokazuje swój pełen kunszt – litery są przedstawiane wraz z ich konturami, dzięki czemu można przyjrzeć się ich krzywiznom.

Fontshare obecnie oferuje 50 krojów pisma, a ITF zobowiązał się do udostępnienia 25% swoich krojów łacińskich za darmo. To niezwykle hojny gest, który może przynieść naszej społeczności Webdeveloperów i Webdesignerów same korzyści.

Przeczytaj także

Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w procesach biznesowych?
Nowe wskazówki w Mapach Google. Pokażą Ci „najczystszą trasę”
Krok po kroku do doskonałego SEO na stronie
4 triki, aby ulepszyć swoją stronę internetową bez naginania budżetu
Czy warto zainwestować w swój serwer sieciowy?
Paradoks Webdesignera: uproszczenie projektu jedną z najtrudniejszych czynności
Dlaczego WordPress jest tak popularny?
Pozycjonowanie (SEO) czy Google Ads (Adwordsy). Co wybrać?
Jak szybko wdrożyć Bootstrapa w swoich projektach?
Kiedy stosować Bootstrapa? Wady i zalety tego rozwiązania
Praca zdalna – przydatne narzędzia w trakcie pandemii
Nowe narzędzia dla projektantów stron www – Lipiec 2021

POPROŚ O WYCENĘ