i

t

a

g

e

n

c

j

a

Jak zoptymalizować witrynę pod kątem SEO? Jak optymalizować treści?

Jak optymalizować stronę pod SEO i konwersje

Nauczenie się, optymalizacji treści pod kątem SEO i konwersji, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu całej witryny. Zapewni to maksimum efektu za wysiłek, który w nią włożymy.

Jeśli masz dobre SEO, możesz przyciągnąć większy ruch i uzyskać więcej możliwości konwersji potencjalnych klientów.

Witryna zoptymalizowana pod kątem konwersji zazwyczaj ma lepsze wskaźniki, takie jak czas spędzony na stronie i współczynnik odrzuceń , co oznacza, że ​​Google może umieścić ją wyżej w rankingu.

Poniższe wskazówki i strategie nauczą Cię, jak zoptymalizować witrynę pod kątem SEO i konwersji, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Co to jest SEO?

SEO oznacza „optymalizację pod kątem wyszukiwarek”. To proces zwiększania ruchu w witrynie poprzez wyniki wyszukiwania.

Dzięki temu Twoja witryna będzie łatwiejsza do znalezieniaGdy potencjalni klienci wyszukują hasła związane z Twoją marką, będą mieli większą szansę na trafienie do Ciebie i zakup Twoich usług lub produktów.

Wyobraź sobie, że prowadzisz firmę fitness. Na swojej stronie internetowej oferujesz wskazówki dotyczące diety i treningu.

Masz również artykuł o odchudzaniu. Przy dobrych praktykach SEO osoba wyszukująca słowo kluczowe, takie jak „jak schudnąć”, może mieć większą szansę na znalezienie tego artykułu – a tym samym Twojej marki.

To jest właśnie siła SEO.

5 powodów, dla których musisz zoptymalizować swoją witrynę

Istnieje wiele powodów, dla których warto dowiedzieć się jak jednocześnie optymalizować konwersje i SEO.

Najpierw musisz wiedzieć, jak współpracują ze sobą, aby stworzyć prostszą i bardziej produktywną stronę internetową.

Przyjrzyjmy się pięciu konkretnym powodom wstępnej optymalizacji witryny i optymalizacji w czasie rzeczywistym.

1. Spraw, aby Twoja witryna była przydatna dla określonych odbiorców

Marketerzy czasami czują się tak, jakby nie zgadzali się z Google . Na przykład wyszukiwarka nie klasyfikuje ich najlepszych treści lub widzą ogromny spadek ruchu po aktualizacji algorytmów.

W rzeczywistości jednak Twoje cele i cele Google są takie same:

  • Dostarczaj swoim odbiorcom możliwie najlepsze treści
  • Stwórz pozytywne wrażenia użytkownika witryny
  • Nadaj priorytet treściom, które oferują znaczną wartość

Po prostu podchodzisz do tego na różne sposoby. Google analizuje miliony witryn, a Ty analizujesz zachowania określonych odbiorców.

Google wykorzystuje ponad 200 sygnałów rankingowych, aby zdecydować, które fragmenty treści pojawią się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Algorytm zwraca szczególną uwagę na oznaki, że dana strona internetowa poda wyszukującym informacje, których szukają.

Koncentrując się na SEO, wybierasz podstawowe i ukryte semantyczne słowa kluczowe związane z intencją wyszukiwania. Piszesz treści, które ludzie lubią czytać, i upewniasz się, że podajesz właściwe metadane (tagi, kategorie), aby pomóc Google lepiej zrozumieć treść.

Jeśli optymalizujesz swoją witrynę pod kątem konwersji, skupiasz się na kierowaniu odwiedzających do określonego celu, niezależnie od tego, czy jest to dołączenie do listy e-mailowej, czy zakup jednego z Twoich produktów. Podobnie jak Google, chcesz dać swoim odbiorcom dokładnie to, czego cszukają.

Wiedza o tym, jak zoptymalizować witrynę pod kątem SEO i konwersji, jednocześnie sprzyja obu tym celom i tworzy lepsze relacje między witryną a wyszukiwarkami.

2. Zwiększ swój ruch organiczny

Przeciętna firma wydaje około 1% swoich całkowitych przychodów na reklamy. Jeśli Twoja firma zarabia milion złotych rocznie, możesz wydać 10 000 zł na reklamę.

Chociaż może się to wydawać niewielkim procentem, jest to tylko średnia. Niektóre branże, takie jak handel detaliczny, wydają znacznie więcej na reklamy.

Przyciąganie ruchu organicznego poprzez SEO jest jednak bezpłatne. Za tworzenie i promowanie treści trzeba płacić, ale nie jest to tak drogie jak w przypadku płatności za kliknięcie czyli tzw. AdWordsy.

Jeśli porównasz close rate między osobami wyszukującymi, którzy trafili do Twojej witryny za pośrednictwem bezpłatnych wyników wyszukiwania, a tymi, którzy pochodzą z płatnych reklam, wyniki są oczywiste. Wyszukiwanie organiczne kończy się konwersją w prawie 15% , podczas gdy wyszukiwanie płatne w poniżej 2%.

Zainwestuj swój czas i, jeśli to konieczne, pieniądze w zwiększenie ruchu organicznego. Może to potrwać dłużej, ale wyniki też będą się utrzymywały dłużej i skutkują większą liczbą konwersji.

3. Wykorzystaj istniejący ruch

Kiedy ludzie odwiedzają Twoją witrynę, nie chcesz, aby przeglądali ją i wychodzili. Zamiast tego chcesz wywrzeć trwałe wrażenie i zachęcić ich do powrotu.

Nauczenie się, jak zoptymalizować witrynę pod kątem konwersji, wymaga zrozumienia doświadczeń użytkowników. Dowiedz się, jak użytkownicy poruszają się po Twojej witrynie, czy przewijają stronę w dół i jak często klikają wezwania do działania (CTA).

Jeśli ktoś zarejestruje się na Twojej liście e-mailowej, możesz skontaktować się z nim w późniejszym terminie w sprawie ofert, zachęt i nie tylko. Możesz także zachęcić odwiedzających do obserwowania Cię w mediach społecznościowych, odwiedzania stron produktów i czytania postów na blogu.

Wykorzystanie istniejącego ruchu pomaga poprawić współczynnik konwersji, ponieważ wyższy procent ruchu organicznego będzie konwertowany. Wiesz, na jaką ofertę odpowiedzą Twoi odbiorcy i jak im ją zaprezentować w atrakcyjny sposób.

4. Zmuszaj swoją witrynę do cięższej pracy

Każdy może zbudować witrynę internetową – nawet piękną – ale znacznie mniej osób może stworzyć witrynę, która niezawodnie generuje konwersje. W końcu średni współczynnik konwersji we wszystkich branżach wynosi mniej niż 2,5 procent.

Chcesz, aby Twoi odbiorcy konwertowali znacznie szybciej. Aby to zrobić, musisz uważnie przestudiować swoich odbiorców i dać im to, czego potrzebują i oczekują.

Jeśli przeprowadziłeś badania i zastosowałeś dane do swojej witryny, możesz spodziewać się wzrostu współczynników konwersji. Osoby, które odwiedzają Twoją witrynę, szybko znajdują to, czego potrzebują i doceniają Twoją markę za to, że to zapewnia. Wyniki lojalności wobec marki.

Jednak SEO zawsze jest na pierwszym miejscu. Bez ruchu nie możesz mieć konwersji. Utwórz witrynę z wartościową, przyciągającą użytkowników treścią i mnóstwem możliwości konwersji dla użytkowników.

5. Daj swoim odbiorcom to, czego chcą i oczekują

Wyobraź sobie taki scenariusz:

Masz witrynę e-commerce, w której sprzedajesz buty. Klient potrzebuje nowej pary butów do biegania i przeprowadza w Google wyszukiwanie najlepszych butów dla biegaczy. Napisałeś długi, dogłębny post na blogu o wyborze butów do biegania, w tym rekomendacje marek i informacje dla różnych typów biegaczy.

Gość czyta artykuł. Na końcu masz magnes prowadzący, który oferuje bezpłatne rozmiary i tabelę dopasowania dla biegaczy. Jedyne, co odwiedzający musi zrobić, to zapisać się na Twoją listę e-mailową.

Natychmiast wysyłasz magnes prowadzący do gościa. Kilka dni później wysyłasz kod kuponu do swojego sklepu internetowego wraz ze zdjęciami butów do biegania. Klient zdaje sobie sprawę, że masz to, czego potrzebuje, a rabat zachęca do natychmiastowej sprzedaży.

Jak widać, SEO i optymalizacja współczynnika konwersji działają ze sobą ramię w ramię Jeśli spełniasz oczekiwania odbiorców i pomożesz im znaleźć to, czego szukają, zapewnisz sobie klienta.

Jak zoptymalizować witrynę pod kątem SEO w 8 prostych krokach

jak-zoptymalizować-konwersje-seo-w-witrynie-8-kroków

Aby rozpocząć, musisz poprawić SEO w swojej witrynie, aby przyciągać większy ruch.

Poniższe kroki pozwolą Ci osiągnąć sukces w SEO. Następnie możesz skupić się na konwersjach, kontynuując aktualizowanie i publikowanie nowych treści.

1. Przeanalizuj wszystkie dane swojej witryny

Jedna część danych może nic ci nie powiedzieć, ale kiedy zbierasz dużo danych, zaczynasz zauważać wzorce.

Jeśli kilka osób odwiedzi Twoją witrynę i nie kliknie Twojego wezwania do działania, możesz nie mieć problemu.

Jeśli jednak duży procent użytkowników zignoruje Twoje wezwanie do działania, może być konieczne wprowadzenie pewnych korekt.

Raporty o zachowaniu użytkowników i dane o ruchu w Google Search Console pomagają stworzyć wyraźny obraz. Na przykład raporty o zachowaniu użytkowników pokazują, jak zachowują się ludzie po wejściu do Twojej witryny, a dane GSC śledzą kluczowe wskaźniki, takie jak liczba sesji, liczba unikalnych sesji, współczynnik odrzuceń i inne.

Przeanalizuj dane pod kątem określonych wzorców. Źródła odesłań mogą wiele powiedzieć o Twoich odbiorcach. W jaki sposób ludzie znajdują Twoją witrynę? Poszukaj stron, które uzyskują większy ruch i więcej konwersji niż inne. Przeprowadź inżynierię wsteczną powodzenia tej strony, aby powielić ją w całej witrynie.

2. Przeprowadź dokładne badanie słów kluczowych

jak-zoptymalizować-wyszukiwanie-konwersji-w-witrynach-słów kluczowych

Wiele lat temu można było wybrać słowo kluczowe z powietrza, napisać artykuł na 300 słów i następnego dnia uszeregować je w rankingu. SEO już tak nie działa.

Narzędzia takie jak Ubersuggest pomagają znaleźć słowa kluczowe związane z Twoją firmą i niszą. Użyj go, aby znaleźć rozbudowane słowa kluczowe, które pasują do zamiarów użytkowników Twoich potencjalnych klientów. Zastanów się, dlaczego szukaliby określonego słowa kluczowego i co chcieliby znaleźć na Twojej stronie.

Zacznij od szerokiego słowa kluczowego. Na przykład może oferujesz zakwaterowanie dla psów, więc zaczynasz od słowa kluczowego, takiego jak „budy dla psów”.

jak-optymalizować-konwersje-seo-w-witrynie-ubersuggest

Ubersuggest dostarczy listę słów kluczowych, które można filtrować na kilka sposobów. Szukasz długich słów kluczowych, których możesz użyć, aby przyciągnąć określoną grupę odbiorców.

jak-optymalizować-konwersje-seo-w-witrynie-ubersuggest-lista-słów kluczowych

Rób to w kółko, tworząc więcej stron w swojej witrynie. Pisz długie, szczegółowe artykuły, które zawierają jak najwięcej informacji na dany temat.

3. Twórz długie i wartościowe treści

Według Buffera idealna długość posta na blogu to 1600 słów. To tylko punkt wyjścia.

jak-optymalizować-konwersje-seo-w-witrynie-o-idealnej-długości

Zanim zdecydujesz się na optymalną długość treści, wygoogluj swoje podstawowe słowo kluczowe i odwiedź 10 najlepszych wyników w SERP. Czy niektóre z tych stron są dłuższe niż 1600 słów? W takim razie twoje też powinno być.

Długość to nie wszystko. Wysyła jednak sygnał do Google, że podajesz więcej informacji. Jeśli wiele osób spędza dużo czasu na tej stronie – czytając do samego końca – masz większe szanse na wyższą pozycję w rankingu.

4. Optymalizuj pod kątem SEO na stronie

SEO na stronie pokazuje, jak zoptymalizować witrynę podczas tworzenia określonych wpisów. Czynniki takie jak nagłówki, podtytuły, informacje o błędach w adresach URL i metatagi należą do tej kategorii.

Użyj głównego słowa kluczowego w nagłówku, najlepiej jak najbliżej początku. Powinien również pojawić się w głównym tekście i co najmniej jednym podtytule. W całej treści celuj w 0,5% do 2,5%. Staraj się nie przekraczać tego ostatniego, aby nie wyglądać jak ktoś kto maksymalnie upycha słowa kluczowe.

Dodaj swoje podstawowe i pokrewne słowa kluczowe w treściach, podtytułach i tekście alternatywnym obrazu. Uwzględnij wiele kontekstów dla każdego z nich, aby Google dokładnie zrozumiało, o czym mówisz.

5. Optymalizacja pod kątem SEO poza stroną

Pozycjonowanie poza witryną – nazywane również SEO poza witryną – odnosi się do sposobów optymalizacji witryny za pomocą środków zewnętrznych. Blogowanie gości, aktywność w mediach społecznościowych, marketing influencerów i wzmianki o marce mogą poprawić SEO Twojej witryny.

Porozmawiamy szczegółowo o linkach zwrotnych nieco później, ale ogólnie linki mogą mieć duże znaczenie w SEO. Nie chcesz otrzymywać linków z małych witryn o niskim autorytecie. Nie pomogą (i mogą nawet zaszkodzić). Zamiast tego podczas badania linków zwrotnych chcesz kierować uwagę tych z wysokim autorytetem.

6. Zoptymalizuj witrynę pod kątem urządzeń mobilnych

Ponieważ coraz więcej osób uzyskuje dostęp do witryn internetowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych, nie chcesz zostawiać tych potencjalnych konwersji na lodzie. Ponadto Google uruchomił indeks mobile-first , co oznacza, że ​​możesz uzyskać lepszą pozycję w rankingu, jeśli skupisz się na przyjazności dla urządzeń mobilnych.

Responsywny projekt oferuje najłatwiejsze rozwiązanie. Możesz pobrać bezpłatne i premium motywy WordPress, które mają wbudowany responsywny projekt, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić o dodanie dodatkowego kodu.

7. Przyspiesz strony

Szybkość strony ma znaczenie zarówno w przypadku SEO, jak i konwersji.

Jeśli odwiedzasz witrynę, której ładowanie trwa wiecznie, prawdopodobnie klikniesz przycisk „Wstecz” i poszukasz czegoś innego. Podobnie, jeśli wypełnisz formularz, który odmawia przesłania z powodu niskiej prędkości, w końcu się poddasz.

Google PageSpeed ​​Insights zapewnia cenny wgląd w to, jak szybko Twoja witryna wczytuje się na wszystkich urządzeniach i jakie konkretne rzeczy możesz naprawić, aby przyspieszyć jej działanie.

8. Uzyskaj wysokiej jakości linki zwrotne

jak-zoptymalizować-konwersje-seo-w-witrynie

Linki zwrotne są głównym czynnikiem pomagającym poprawić pozycję Twojej witryny.

Gdy wysokiej jakości witryny prowadzą do Twojej strony www , Google interpretuje je jako sygnał wiarygodności Twojej witryny. Gdy zbudujesz solidny profil linków zwrotnych, Twoje strony będą piąć się w górę.

Uzyskanie wysokiej jakości linków przychodzących wymaga wysiłku , ale zobaczysz wyniki, które Cię usatysfakcjonują. Rozważ wysyłanie e-maili do wpływowych osób i innych blogów w swojej niszy. Udostępnij im swój artykuł i wskaż im stronę, na której udostępniłeś fragment ich treści.

Czy SEO może poprawić konwersje w Twojej witrynie?

Skoro już omówiliśmy ulepszanie SEO, co dzieje się z Twoimi konwersjami?

Nie zobaczysz wyników od razu. Tworzenie rankingów wymaga czasu, zwłaszcza w przypadku mnóstwa treści dostępnych online, więc musisz ciężko pracować, aby tworzyć wysokiej jakości treści, przyciągać linki zwrotne i budować wiarygodność w Google.

Jednak już teraz przygotuj się do konwersji. Jeśli wiesz, jak zoptymalizować swoją witrynę, możesz od razu zauważyć większe konwersje, nawet przy małym ruchu.

SEO poprawia konwersje, kierując odpowiednich użytkowników do Twoich treści. Jeśli jasno określisz przeznaczenie strony, Google może dokładnie sklasyfikować ją na podstawie zamiaru wyszukiwania ze strony konsumenta.

Ponadto pisanie dłuższych, bardziej wartościowych artykułów zwiększa szanse na konwersję użytkownika. Rozpoznają wartość tego, co udostępniłeś, i są zaintrygowani. Dopóki przedstawiasz im atrakcyjną ofertę, zwiększasz szanse na uzyskanie konwersji.

Optymalizacja witryny pod kątem konwersji – popraw wygodę użytkownika

jak-zoptymalizować-konwersje-SEO-w-witrynie-użytkownika

Doświadczenie użytkownika oznacza po prostu sposób, w jaki ludzie postrzegają Twoją witrynę w odniesieniu do nawigacji i znajdowania tego, czego szukają. Dobre wrażenia użytkownika sprawiają, że odwiedzający jest zadowolony i wdzięczny.

Aby uzyskać więcej konwersji, skup się na najmniejszych szczegółach. Na przykład sprawdź swoją stronę główną i zidentyfikuj każdy element, od logo i górnego paska nawigacyjnego po widżety na pasku bocznym. Czy jeśli usunąłbyś jeden z tych elementów, zaszkodziłbyś użytkownikowi?

Jeśli nie, pozbądź się go. Skoncentruj się na kierowaniu ruchu w kierunku działania, którego wykonania oczekujesz.

Wypróbuj narzędzia zachowań użytkowników, aby przeanalizować, co wymaga poprawy

Nie musisz być Nostradamusem i wiedzieć, czego oczekują Twoi użytkownicy. Możesz pomyśleć, że jakiś element na stronie jest konieczny, ale raporty o zachowaniu użytkowników tego nie potwierdzają.

Generowanie raportów o zachowaniu użytkowników daje unikalny wgląd w to, co robią ludzie, gdy odwiedzają Twoją witrynę. Na przykład mapy popularności pokazują, gdzie występuje najwięcej kliknięć, dzięki czemu możesz umieścić najważniejsze elementy na stronie.

Wniosek

Pozycjonowanie może okazać się niezwykle złożone, ale znajomość podstaw zapewni Ci dobry start.

Zacznij od zebrania jak największej ilości danych i przeprowadzenia dokładnych badań. Pisz treść skierowaną do odbiorców, ale upewnij się, że jest lepsza niż u konkurencji.

Twórz oddzielne kampanie dla SEO na stronie i poza nią. Upewnij się, że witryna ładuje się szybko zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach mobilnych oraz że przyciągasz jak najwięcej linków zwrotnych.

Następnie dowiedz się, jak zoptymalizować witrynę pod kątem konwersji, aby nie marnować całego dobrego ruchu.

Skoncentruj się na doświadczeniu użytkownika i wzorcach wykrywanych przez raporty o zachowaniu użytkowników. Z biegiem czasu zauważysz wzrost ruchu i konwersji w oparciu o Twoją ciężką pracę.

Co więcej, nawet starsze treści mogą nadal ciężko pracować dla Ciebie. Nie traktuj swoich wysiłków jako istotnych tylko w danym momencie.

Jeśli napiszesz solidne, wiecznie aktualne treści, możesz przyciągać ruch – i generować konwersje – przez wiele lat.

Przeczytaj także

8 powodów, dla których twoja strona www ładuje się wolno + jak to naprawić?
Wady i zalety współdzielonego hostingu
Plusy i minusy posiadania strony na WordPress
Porady, jak sprawić, by Twoja strona kontaktu konwertowała
Jak zwiększyć autorytet swojej domeny dzięki SEO (Domain Authority)?
Najlepsze alternatywy dla WordPressa
30 świetnych przykładów zastosowania CSS do tworzenia ciekawych animacji na Twojej stronie www
19 najlepszych alternatyw dla Google Keyword Planner
Dziś Dzień Singla! 8 najlepszych aplikacji randkowych w 2023 roku
Minimalizm w projektowaniu stron internetowych
Jak zrobić serduszko walentynkowe w HTML/CSS?
Jak szybko wdrożyć Bootstrapa w swoich projektach?

POPROŚ O WYCENĘ