i

t

a

g

e

n

c

j

a

Praca zdalna – przydatne narzędzia w trakcie pandemii

Praca zdalna - przydatne narzędzia w trakcie pandemii

Jak zachować kreatywność, koncentrację i organizację podczas pracy zdalnej? Zebraliśmy kilka przydatnych narzędzi i zasobów, z których codziennie sami korzystamy. To nie artykuł sponsorowany ani reklamowy. Po prostu jesteśmy zadowoleni z działania poszczególnych narzędzi.

Praca zdalna niesie ze sobą zupełnie inne wyzwania niż praca w biurze. Twoje połączenie internetowe jest wolniejsze niż w firmie? Może wokół ciebie jest za cicho, żeby się skupić? A może za głośno na wirtualne spotkanie z klientem? Wiele rzeczy wpływa na nasz sposób pracy. Ale to nie tylko otaczające nas środowisko i sprzęt techniczny, praca zdalna oznacza również, że być może będziesz musiał przemyśleć zarządzanie swoim czasem, a być może czasem Twoich pracowników.

W tym poście zebraliśmy przydatne narzędzia i zasoby, które pomogą Ci sprostać niektórym wyzwaniom związanym z pracą zdalną . Wybraliśmy przede wszystkim narzędzia, które uznaliśmy za przydatne i mamy nadzieję, że Twoja codzienna praca będzie dzięki nim bardziej produktywna i wydajna.

Dźwięki, które pomogą Ci się skupić

A propos skupienia się: z psychologicznego punktu widzenia może to być jedno z największych wyzwań, gdy musisz wykonać pracę w miejscu, które, cóż, nie sprawia wrażenia pracy. Jeśli brakuje Ci znanych dźwięków biurowych podczas pracy w domu, I Miss The Office wprowadzi do Twojego domowego biura atmosferę z firmy – z wirtualnymi kolegami, którzy wydają typowe dźwięki, takie jak pisanie na klawiaturze, piszczenie krzeseł lub sporadyczne bulgotanie z lodówki wodnej. Prawdę mówiąc, nie wszyscy przepadają za tego typu dźwiękami, więc może jednak to Noizio jest dla Ciebie? Aplikacja umożliwia miksowanie dźwięków natury i miasta, aby stworzyć własny dźwięk otoczenia.

Inne podejście do zwiększania koncentracji dzięki dźwiękom pochodzi z Brain.fm . Ich zespół naukowców, muzyków i programistów projektuje muzykę funkcjonalną, która wpływa na mózg, aby osiągnąć pożądany stan psychiczny. Focus @ Will jest również oparty na neuronauce i pomaga skupić się, zmieniając charakterystykę muzyki w odpowiednich odstępach czasu. Może jakieś niezłe urozmaicenie Twojej codziennej playlisty przyniesie niesamowite efekty?

Usuń szumy tła z połączeń

Podczas gdy niektóre dźwięki mają pozytywny wpływ na nas i naszą pracę, inne rozpraszają nas. Szczekanie psa, wrzeszczenie dzieci czy plac budowy tuż za oknem – jest wiele odgłosów, które nie tylko przerywają Twójtra s, ale także rozmowy i wirtualne spotkania. Na szczęście AI jest tutaj, aby pomóc.

Narzędzie Krisp , oparte na sztucznej inteligencji, usuwa odgłosy w Twoim tle do innych uczestników połączenia, gdy mówisz, i odwrotnie. Niezależnie od tego, czy chcesz pozbyć się zakłóceń podczas wirtualnego spotkania, czy planujesz nagrać podcast, mimo że Twoje mieszkanie znajduje się na ruchliwej ulicy, Krisp działa w ponad 800 aplikacjach do obsługi konferencji, wiadomości głosowych, transmisji strumieniowej i nagrywania. Nawiasem mówiąc, przetwarzanie dźwięku odbywa się lokalnie, więc żaden głos ani dźwięk nie opuszcza urządzenia.

Łatwe planowanie połączeń

Planowanie spotkań i rozmów zespołowych zwykle wiąże się z przesyłaniem wielu e-maili. A to nie tylko zajmuje sporo czasu, ale może też łatwo stać się zagmatwane, w zależności od tego, ile osób (i stref czasowych!) jest zaangażowanych. Calendly to narzędzie, które to zmieni.

Jak to działa? Ustawiasz swoje preferencje dostępności i udostępniasz link swoim współpracownikom, klientom lub komukolwiek, z kim chcesz się spotkać. Zaproszone osoby mogą następnie wybrać przedział czasowy zgodnie z utworzonymi regułami, a wydarzenie zostanie automatycznie dodane do wszystkich Twoich kalendarzy (obsługiwane są kalendarze Google, Outlook, Office 365 i iCloud). Bezproblemowe wykrywanie strefy czasowej gwarantuje, że wszyscy dotrą na spotkanie na czas. Szukasz alternatywy? SavvyCal też jest godny polecenia.

Nagrywaj wiadomości wideo na swoim ekranie

Czasami harmonogramy nie są sztywne i nie ma miejsca na szybką rozmowę wideo, aby  podzielić się przemyśleniami na temat decyzji związanej z projektem czy kolejnymi działaniami . Jednak pisanie kilku stron tekstu często nie jest idealnym rozwiązaniem. I tu właśnie pojawia się Loom . Zapewnia szybki i łatwy sposób nagrywania wiadomości wideo z ekranu, kamery lub obu, gdy napisane słowa nie wystarczą. Jeśli mamy podzielność uwagi, możemy działać dalej, a w międzyczasie nagrać wideo, które prześlemy swoim współpracownikom.

Przenieś swoje zrzuty ekranu na wyższy poziom

Ile zrzutów ekranu wykonujesz każdego dnia? Chcesz pokazać błąd koledze lub przekazać opinię na temat projektu? Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac i do tej pory polegałeś na wbudowanych funkcjach robienia zrzutów ekranu, CleanShot X może być potężnym zamiennikiem.

CleanShot X nie tylko obsługuje przewijanie i oferuje narzędzia do adnotacji do wyróżniania ważnych części zrzutów ekranu, ale także sprawia, że ​​udostępnianie jest dziecinnie proste: możesz natychmiast zapisywać, kopiować lub przeciągać i upuszczać zrzuty ekranu i nagrania ekranu do innych aplikacji lub kopiować łącze do udostępniania. Ciekawy szczegół: jeśli twój pulpit jest zagracony podczas robienia zrzutu ekranu, CleanShot X ukrywa wszystkie ikony, aby zapobiec rozpraszaniu uwagi.

Rozwiąż problem ze strefami czasowymi

Gdy zespoły są rozproszone po całym świecie, pilnowanie stref czasowych ma kluczowe znaczenie dla współpracy. W końcu nikt nie chce być nagabywany, kiedy jeszcze śpi. Niewielkim narzędziem, które pomoże Ci w pracy z różnymi strefami czasowymi, jest FIO . Witryna wyświetla czas w preferowanych lokalizacjach w postaci pięknego gradientu kolorów . FIO jest również dostępne jako rozszerzenie Chrome.

Wykorzystaj w pełni swoje połączenie

Praca zdalna może okazać się prawdziwym testem obciążeniowym dla połączenia internetowego, a dzięki automatycznym aktualizacjom, kopiom zapasowym online, synchronizacji w chmurze i różnym aplikacjom działającym na urządzeniu, w tle dzieje się również dużo procesów. Śledzenie wykorzystania danych na urządzeniu jest zawsze dobrym pomysłem – również w celu zidentyfikowania podejrzanej wymiany danych ze stronami trzecimi.

W przypadku użytkowników komputerów Mac aplikacja TripMode pomaga kontrolować i optymalizować wykorzystanie danych . Mierzy cały ruch na komputerze Mac i domyślnie blokuje aplikacje, jeśli nie udzielisz im dostępu. Aby przeglądać szybciej, poprawiać jakość rozmów zespołowych lub zapobiegać rozproszeniom, możesz ustawić niestandardowe profile do pracy, rozmów wideo, transmisji strumieniowej lub czegokolwiek innego, co planujesz zrobić.

Rozwiąż swój bałagan w zakładkach

Czy masz dedykowany system do przechowywania wszystkich przydatnych narzędzi i artykułów, które mogą się kiedyś przydać? Jeśli Twoje zakładki są przepełnione cennymi gadżetami, ale zgubiłeś je, Raindrop.io tylko czeka, aby pomóc rozwiązać ten bałagan zakładek.

Raindrop.io umożliwia sortowanie zakładek w kolekcje i przypisywanie do nich tagów, które ułatwiają szybkie znajdowanie tego, czego szukasz, a jeśli chcesz, możesz nawet udostępniać te kolekcje członkom zespołu i znajomym. Narzędzie działa bezproblemowo na różnych urządzeniach i jest również dostępne w wersji premium z dodatkowymi funkcjami, takimi jak wyszukiwarka zduplikowanych i uszkodzonych linków, wyszukiwanie pełnotekstowe zapisanych witryn internetowych, kopia zapasowa w chmurze i inne.

Naucz się mówić nie

Wreszcie, wszyscy wiemy, jak trudno jest odmówić – bez względu na to, czy chodzi o projekt, spotkanie, telefon, wpis gościa, nachalnych sprzedawców, czy cokolwiek innego, na co nie masz czasu lub nie czujesz się komfortowo. „ Jak powiedzieć nie ” pomoże Ci w takich sytuacjach dzięki przydatnym szablonom wiadomości e-mail, które pomogą Ci znaleźć właściwe słowa. Nie tylko podczas pracy zdalnej.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że te zasoby pomogą usunąć niektóre problemy, z którymi mogłeś się spotkać podczas pracy zdalnej, abyś mógł skupić się na tym, co naprawdę ważne: Wykonuj to, co do Ciebie należy w możliwie jak najlepszy sposób. Miłej pracy zdalnej!

Przeczytaj także

Tworzysz nową stronę www? Użyj obrazu w celu przekazania treści!
WordPress: instalacja krok po kroku. Jak zainstalować WordPressa?
Jak tworzyć stronę www? Krok po kroku
Czy warto używać języka PHP? Kiedy najlepiej go wykorzystać?
5 pytań, jakie firmy powinny sobie zadać, planując przeprojektowanie strony internetowej
Zbliża się duża aktualizacja Google. Core Web Vitals będzie czynnikiem rankingowym.
12 najlepszych motywów do WordPressa na 2021 rok + efektowne zastosowania
Najlepsze wtyczki do WordPressa – Luty 2021
Pozycjonowanie oparte na trikach? Nie tędy droga. Oto trzy zwycięskie strategie w SEO
Dziś Dzień Singla! 8 najlepszych aplikacji randkowych w 2023 roku
#PoznajKlienta: Serwis automatyki
11 najważniejszych wtyczek WordPress pod kątem bezpieczeństwa

POPROŚ O WYCENĘ